Wygrana Znicza w ostatniej minucie jesieni

Znicz Pruszków pokonał na wyjeździe Puszczę Niepołomice 1:0. Jedyny gol padł w 90. minucie, a był to ostatni mecz o punkty tej jesieni.

W pierwszej połowie zdecydowaną przewagę mieli gospodarze. Gola jednak nie zdobyli. Po zmianie stron gra się wyrównała. Kibice oglądali akcje z obu stron.

Zwycięskie trzy punkty trafiły do Pruszkowa. Wszystko dzięki akcji w doliczonym czasie gry. Daniel Kraska obsłużył podaniem Macieja Górskiego, który wychodził zza pleców obrońców Puszczy. W sytuacji sam na sam najlepszy strzelec Znicza pokonał Andrzeja Sobieszczyka.

Mecz w Niepołomicach był ostatnim tej jesieni. Po rozegraniu 19-tu kolejek Znicz zajmuje wysokie 5. miejsce w tabeli. Żółto-czerwoni mogą być „oczko” niżej, po rozegraniu przełożonego meczu Wisła Puławy – Błękitni Stargard Szczeciński.

Kolejny mecz o stawkę Znicz rozegra 4 marca. Do Pruszkowa przyjedzie Lech Poznań. Oba zespoły będą walczyć w ćwierćfinale Pucharu Polski.

Puszcza Niepołomice – Znicz Pruszków 0:1
Bramki: Maciej Górski (’90)
Żółte kartki: Adrian Napierała, Marcin Biernat, Michał Mikołajczyk, Michał Kiełtyka, Łukasz Furtak – Artur Januszewski, Igor Biedrzycki, Maciej Górski

Puszcza: Andrzej Sobieszczyk – Marcin Biernat, Damian Lepiarz, Adrian Napierała, Łukasz Furtak – Michał Mikołajczyk, Marcel Kotwica, Paweł Strózik, Michał Kiełtyka (’75 Witold Cichy), Dariusz Gawęcki – Krzysztof Zaremba
Znicz: Michał Bigajski – Marcin Rackiewicz (’74 Mateusz Muszyński), Andrzej Niewulis, Igor Biedrzycki, Michał Kucharski – Artur Januszewski (’90 Patryk Sokołowski), Paweł Tomczyk, Maksymilian Banaszewski (’78 Bartosz Niksiński), Daniel Kraska, Patryk Kubicki (’58 Arkadiusz Jędrych) – Maciej Górski

Źródło fot.: Znicz Pruszków