Znicz w trzy minuty pokonał lidera!

Po trzech meczach bez zwycięstwa piłkarzom Znicza udało się zdobyć komplet punktów. Wygrana cieszy tym bardziej, że pruszkowianie ograli 2:0 lidera tabeli Rozwój Katowice strzelając obie bramki w ciągu trzech minut.

W pierwszej połowie bardziej aktywni byli piłkarze Znicza. Nie potrafili jednak stworzyć dogodnych sytuacji. Taką przeprowadzili natomiast zawodnicy Rozwoju. W 32. minucie po strzale Sebastiana Gielzy dobrą interwencją popisał się Michał Bigajski.

Gielza był w tym meczu najjaśniejszym punktem drużyny z Górnego Śląska. Po zmianie stron to napastnik Rozwoju trafił w słupek. Bramki padły jednak dla Znicza. Najpierw w 71. minucie Mateusz Muszyński podał do Patryka Kubickiego, a ten pokonał bramkarza Rozwoju strzelając w dalszy róg. Dwie minuty później dziesiątego gola w sezonie zdobył Maciej Górski. Napastnik żółto-czerwonych uderzył zza pola karnego.

W końcówce oba zespoły miały jeszcze swoje okazje. Wynik nie uległ już jednak zmianie. Znicz pokonał liderujący Rozwój Katowice 2:0.

Po pięknym zwycięstwie nad katowiczanami Znicz pojedzie do Kołobrzegu. Nad morzem zagra z Kotwicą 15 listopada o godz. 17.00.

Znicz Pruszków – Rozwój Katowice 2:0
Bramki: Patryk Kubicki (’71), Maciej Górski (’73)
Żółte kartki: Mateusz Muszyński, Maciej Górski – Sebastian Gielza

Znicz: 1. Michał Bigajski – 3. Michał Kucharski, 8. Arkadiusz Jędrych, 4. Andrzej Niewulis, 5. Mateusz Pielak – 6. Michał Glanowski, 17. Artur Januszewski (’78 20. Paweł Tomczyk), 7. Maksymilian Banaszewski (’90 13. Patryk Sokołowski), 11. Daniel Nawrocki (’67 16. Mateusz Muszyński), 9. Karol Grudniewski (’46 10. Patryk Kubicki) – 15. Maciej Górski
Rozwój: 1. Bartosz Soliński – 14. Szymon Kapias, 13. Przemysław Gałecki, 2. Przemysław Szymiński, 18. Łukasz Winiarczyk – 8. Damian Gacki, 19. Przemysław Bella (’75 16. Tomasz Wawrzyniak), 10. Robert Tkocz (’89 23. Kamil Glenc), 9. Tomasz Wróbel, 24. Mateusz Mazurek (’61 20. Adam Żak) – 11. Sebastian Gielza (’85 7. Przemysław Szkatuła)