Znicz stracił punkty nad morzem

Znicz Pruszków zaledwie zremisował 1:1 w wyjazdowym meczu z Kotwicą Kołobrzeg. Sobotni rywal żółto-czerwonych plasuje się w strefie spadkowej.

W pierwszej połowie więcej klarownych sytuacji stworzyli sobie goście. Prowadzenie objął jednak Znicz. W 28. minucie Maciej Górski uderzeniem z dystansu pokonał bramkarza Kotwicy.

Po zmianie stron mecz się nieco bardziej wyrównał. Dobre akcje oglądaliśmy w wykonaniu obu ekip. Niestety więcej goli dla Znicza nie padło, natomiast gospodarzom udało się wyrównać. W 74. minucie Kotwica miała rzut rożny. Piłka po dośrodkowaniu trafiła na głowę Jakuba Poznańskiego, który pokonał Michała Bigajskiego.

Był to siedemnasty mecz ligowy w sezonie. To oznacza, że w następnej kolejce, mimo że jeszcze jesienią, rozpocznie się runda rewanżowa. Znicz Pruszków 22 listopada o godz. 18.00 podejmie Nadwiślana Góra. W pierwszym meczu podopieczni Dariusza Banasika wygrali 3:0. Warto pamiętać, że ze względu na remont stadionu, sierpniowy mecz również odbył się w Pruszkowie.

Kotwica Kołobrzeg – Znicz Pruszków 1:1
Bramki: Jakub Poznański (’74) – Maciej Górski (’28)
Żółte kartki: Michał Danilczyk, Maciej Ropiejko, Paweł Szutenberg, Kacper Chruściński – Mateusz Pielak, Michał Glanowski, Andrzej Niewulis, Marcin Rackiewicz.

Kotwica: 1. Patryk Kamola – 3. Kacper Chruściński, 18. Jakub Poznański, 28. Paweł Szutenberg, 11. Łukasz Cebulski (46, 10. Tomasz Rydzak) – 32. Krzysztof Bułka (46, 22. Maciej Ropiejko), 8. Michał Danilczyk, 93. Patryk Pietras, 91. Konrad Mularczyk, 7. Patryk Skórecki – 99. Krzysztof Biegański
Znicz: 1. Michał Bigajski – 3. Michał Kucharski, 8. Arkadiusz Jędrych, 4. Andrzej Niewulis, 5. Mateusz Pielak – 7. Maksymilian Banaszewski (85, 16. Mateusz Muszyński), 6. Michał Glanowski, 17. Artur Januszewski (74, 2. Igor Biedrzycki), 11. Daniel Nawrocki (63, 13. Patryk Sokołowski), 10. Patryk Kubicki (73, 19. Marcin Rackiewicz) – 15. Maciej Górski