Znicz Basket kontynuuje serię zwycięstw!

Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli zawodnicy Znicza Basket w rozgrywkach I ligi. Tym razem zdobyli komplet punktów w Radomiu, pokonując miejscową Rosę.

Pierwsza połowa niedzielnego spotkania była wyrównana. Jednak to goście byli stroną goniącą. Po długiej przerwie koszykarze z Pruszkowa wyszli z dużo większą determinacją w grze. To zaowocowało przejęciem inicjatywy i zbudowaniem bezpiecznej przewagi. Rosa nie była w stanie odpowiedzieć, dzięki czemu Znicz Basket odniósł zwycięstwo 85:65.

Wygrana cieszy zwłaszcza, że pruszkowianie w tym sezonie wygrywają przeważnie na własnym terenie. Tak było w trzech poprzednich kolejkach, gdy Znicz Basket gościł rywali w hali przy ul. Bohaterów Warszawy. Zwycięstwo w Radomiu było czwartym z rzędu. Dzięki temu podopieczni Michała Spychały umocnili się na 5. miejscu w tabeli. Mają tyle samo punktów co czwarta Legia.

Kolejnym wyzwaniem będzie gra z Miastem Szkła Krosno. To wicelider i jeden z głównych kandydatów w walce o awans do Ekstraklasy. Mecz odbędzie się na Podkarpaciu 15 lutego o godz. 18.00.

ACK UTH Rosa Radom – MKS Znicz Basket Pruszków 65:85 (17:19, 14:11, 20:28, 14:27)
UTH ROSA: Szymkiewicz 15 (2), Cetnar 10, Ł. Bonarek 9 (1), Kardaś 8 (2), Gos 7 (1), Jeszke 6 (2), Schenk 5 (1), Kapturski 3 (1), Sobuta 2, Czajkowski 0
Znicz Basket: Put 18 (2), Linowski 17, Kaczmarzyk 13 (1), Kowalewski 12 (2), Hybiak 9, Janiak 9 (1), Tokarski 5 (1), Czosnowski 2, M. Bonarek 0, Traczyk 0, Janik 0, Jaśkiewicz 0

Źródło fot.: Rosa Radom