Znicz w ćwierćfinale Pucharu Polski

W środowe popołudnie Znicz Pruszków zwyciężył z Zagłębiem Lubin 2:1 w rozgrywkach Pucharu Polski. Goście mecz kończyli w dziesiątkę, a Znicz awansował do ćwierćfinału.

Gospodarze dobrze rozpoczęli środowy mecz w 1/8 finału Pucharu Polski. W 20. minucie objęli prowadzenie za sprawą strzału Karola Grudniewskiego, przy asyście Macieja Górskiego. Sześć minut później piłkarze Znicza mogli zwiększyć swoją przewagę, jednak Górski nie doszedł do piłki. Tuż przed przerwą szansę na wyrównanie mieli goście z Lubina. Łukasz Piątek popisał się niecelnym strzałem i wynik nie uległ zmianie.

Druga odsłona rozpoczęła się spokojnie, a na pierwszą groźną akcję piłkarze kazali czekać do 60. minuty, w której rzut karny dla Zagłębia za faul Arkadiusza Jędrycha na Krzysztofie Piątku podyktował sędzia Rafał Rokosz. Do ustawionej na 11. metrze piłki podszedł Lubomir Guldan i dał swojej drużynie wyrównanie. Kilka minut później Znicz zdobył drugą bramkę. Końcowy rezultat już się nie zmienił i Znicz pokonał Zagłębie 2:1. Tym samym awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Znicz Pruszków – Zagłębie Lubin 2:1
Bramki: ’20 Karol Grudniewski, ’67 Maciej Górski – ’61 Lubomir Guldan.
Żółte kartki: Artur Januszewski, Daniel Nawrocki, Mateusz Pielak, Arkadiusz Jędrych – Lubomir Guldan, Jakub Tosik.
Czerwona kartka: ’77 Jakub Tosik

Znicz: 1. Michał Bigajski – 19. Marcin Rackiewicz, 2. Igor Biedrzycki, 8. Arkadiusz Jędrych, 3. Michał Kucharski – 4. Andrzej Niewulis, 17. Artur Januszewski (’58 ’20 Paweł Tomczyk), 5. Mateusz Pielak, 11. Daniel Nawrocki (’80 6. Michał Glanowski), 9. Karol Grudniewski (’63 7. Maksymilian Banaszewski) – 15. Maciej Górski
Zagłębie: 12. Konrad Forenc – 3. Dorde Cotra, 5. Jarosław Jach, 33. Lubomir Guldan, 24. Jakub Tosik – 20. Jarosław Kubicki, 8. Sebastian Bonecki (’62 27. Michal Papadopulos), 28. Łukasz Piątek, 14. Miłosz Przybecki, 13. Krzysztof Piątek – 15. Adrian Błąd (’46 18. Łukasz Janoszka).

Źródło fot.: MZOS Pruszków