Wreszcie zwycięstwo Znicza Pruszków

Po pięciu meczach bez wygranej piłkarzom Znicza Pruszków wreszcie udało się zdobyć 3 punkty. W piątkowy wieczór żółto-czerwoni ograli Limanovię 3:0.

Ostatni raz Znicz wygrał 31 sierpnia. Rywalem była Legionovia, a miejscem rozegrania meczu Pruszków. Od tego momentu, przez cały wrzesień, podopieczni Dariusza Banasika nie potrafili zdobyć kompletu punktów. Nie udawało się to nawet z najsłabszymi w II lidze. Udało się dopiero z trzecią od końca Limanovią.

Piątkowy mecz był jednostronny. Przez cały czas widać było różnicę klas między zespołami. Do przerwy gospodarze schodzili z dwubramkowym prowadzeniem. Najpierw ukąsił Daniel Nawrocki. W 22. minucie otrzymał podanie od Karola Grudniewskiego, by po chwili przelobować wychodzącego bramkarza Limanovii. Niecałe dziesięć minut później ósmą bramkę w sezonie zdobył Maciej Górski. Wszystko zaczęło się od Arkadiusza Jędrycha, który posłał piłkę do Grudniewskiego. Pomocnik Znicza chciał przelobować Waldemara Sotnickiego, ale się nie udało. Piłkę dobił Górski.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się. Potwierdzeniem tego było kolejne trafienie gospodarzy. W 66. minucie żółto-czerwoni wykonywali rzut wolny. Do piłki podszedł Nawrocki, który podał w pol karne. W „szesnastce” skutecznie głową uderzył Jędrych. Więcej goli w piątek nie było. Bezradność gości potwierdziła jeszcze sytuacja z końcówki, gdy Marcin Chmiest nie trafił do pustej bramki.

Na kolejny mecz ligowy Znicz pojedzie do Kluczborka. Tam 18 października o godz. 15.00 zmierzy się z MKS. Wcześniej, w środę pruszkowianie zmierzą się z piłkarzami I-ligowego Zagłębia Lubin. Okazją będzie 1/8 finału Pucharu Polski. Spotkanie zaplanowano na godz. 17.45.

Znicz Pruszków – Limanovia Limanowa 3:0
Bramki: Daniel Nawrocki (’22), Maciej Górski (’31), Arkadiusz Jędrych (’66)
Żółte kartki: Andrzej Niewulis – Maciej Mysiak, Marcin Zontek, Łukasz Pietras

Znicz: 1. Michał Bigajski – 19. Marcin Rackiewicz, 2. Igor Biedrzycki, 8. Arkadiusz Jędrych, 3. Michał Kucharski – 4. Andrzej Niewulis, 17.Artur Januszewski (’77 13. Patryk Sokołowski), 7. Maksymilian Banaszewski (’72 14. Bartosz Niksiński), 11. Daniel Nawrocki, 9. Karol Grudniewski (’81 21. Michał Zapaśnik) – 15. Maciej Górski (’86 Mateusz Muszyński)
Limanovia: 1. Waldemar Sotnicki – 4. Mateusz Niechciał (’65 17. Krzysztof Kozieł), 3. Radosław Kulewicz, 18. Maciej Mysiak, 6. Marcin Zontek – 7. Józef Piwowarczyk (’74 23. Łukasz Krówczyński), 20. Tomasz Margol (’67 21. Mateusz Urbański), 5. Łukasz Pietras, 24. Damian Majcher, 8. Artur Skiba (’65 11. Rafał Waksmundzki) – 9. Marcin Chmiest

Źródło fot.: Limanovia Limanowa