Niespodziewana porażka Znicza Pruszków

Znicz Pruszków przegrał na wyjeździe z Wisłą Puławy 1:3. Szkoda, bo rywal to przedostatnia drużyna w tabeli II ligi.

Zawodnikom Znicza nie wiedzie się z drużynami z końca stawki. Nie tak dawno zaledwie zremisowali z ostatnim Górnikiem Wałbrzych. Teraz przegrali z przedostatnią Wisłą Puławy.

Gospodarze od początku mieli wyraźną przewagę. Przypieczętowali ją w 23. minucie. Oliwera Wienczatka strzałem zza pola karnego pokonał Konrad Szczotka. Wisła podwyższyła wynik jeszcze przed przerwą. W 45. minucie sprytnie głową uderzył Tomasz Sedlewski. Piłka przeleciała nad bramkarzem gości.

Po zmianie stron obraz gry niewiele się zmienił. Na kolejne emocje kibice musieli czekać do 83. minuty. Wtedy kolejne trafienie dla Wisły zanotował Sedlewski. Zawodnik gospodarzy dostał prostopadłe podanie od Piotra Charzewskiego i w sytuacji sam na sam z bramkarzem Znicza umieścił piłkę w siatce.

Pruszkowianie odpowiedzieli jednym trafienie, na dodatek z rzutu karnego. Michał Budzyński dotknął piłkę ręką w polu karnym i sędzia nie miał wyjścia. Rozmiary porażki uderzeniem z 11. metra zmniejszył Arkadiusz Jędrych w 87. minucie.

Znicz po sobotniej porażce spadł na 8. miejsce. Po niedzielnych meczach może być jeszcze niżej. Dla Wisły Puławy była to druga wygrana w sezonie.

10 października o godz. 19.00 Znicz podejmie Limanovię Limanowa. To trzecia drużyna od końca. Może tym razem uda się wygrać pruszkowianom.

Wisła Puławy – Znicz Pruszków 3:1
Bramki: Konrad Szczotka (’23), Tomasz Sedlewski (’45,’83) – Arkadiusz Jędrych (’87-karny)
Żółte kartki: Arkadiusz Maksymiuk, Michał Budzyński – Marcin Rackiewicz, Michał Glanowski

Wisła: 33. Michał Leszczyński – 2. Chris Edwards, 22. Norbert Jędrzejczyk, 13. Michał Budzyński, 3. Mateusz Pielach – 20. Arkadiusz Maksymiuk, 8. Dawid Pożak (’60 Piotr Charzewski), 23. Maciej Machalski, 10. Cwetan Filipov (’68 Rafał Lisiecki), 25. Konrad Szczotka (’75 Jarosław Niezgoda) – 11. Konrad Nowak (’4 Tomasz Sedlewski)
Znicz: 93. Oliwer Wienczatek – 3. Michał Kucharski (’60 9. Karol Grudniewski), 8. Arkadiusz Jędrych, 4. Andrzej Niewulis, 18. Michał Płotka – 13. Patryk Sokołowski (’71 16. Mateusz Muszyński), 6. Michał Glanowski, 19. Marcin Rackiewicz, 20. Paweł Tomczyk (’80 11. Daniel Nawrocki), 7. Maksymilian Banaszewski – 15. Maciej Górski

Źródło fot.: Znicz Pruszków