Strata punktów z ostatnim w tabeli

Niestety nie udał się wyjazd Znicza Pruszków do Wałbrzycha. W meczu 9. kolejki II ligi podopieczni Dariusza Banasika tylko zremisowali z ostatnim w tabeli Górnikiem.

W pierwszych minutach bardziej aktywni byli gospodarze, ale bilans całej połowie był wyrównany. Więcej działo się po zmianie stron.

Niedługo po wznowieniu gry Górnik objął prowadzenie. Mateusz Sawicki minął Michała Bigajskiego i z ostrego kąta umieścił piłkę w siatce Znicza. W kolejnych minutach gospodarze utrzymywali delikatną przewagę, choć i Znicz miał swoje sytuacje.

Do wyrównania doszło w 79. minucie. Bartosz Niksiński podał do Mateusz Muszyńskiego, który z prawej strony pola karnego trafił do bramki Górnika przy jej dalszym słupku.

Mimo straty zawodnika w drużynie Znicza, konkretnie chodzi o Niksińskiego ukaranego dwiema żółtymi kartkami, drużyna z Wałbrzycha nie zdobyła zwycięskiego gola. Mecz zakończył się podziałem punktów.

Znicz grał z drużyną ostatnią w tabeli. Szkoda więc straconych punktów. Wydaje się, że to był najsłabszy w tym sezonie występ podopiecznych Dariusza Banasika. Zaznaczmy jeszcze, że dzięki remisowi Górnik opuścił ostatnie miejsce w tabeli. Znicz jest ósmy.

10. kolejka zostanie rozegrana w dnia 27 i 28 września. Znicz w niedzielę podejmie Błękitnych Stargard Szczeciński. Początek w samo południe.

Górnik Wałbrzych – Znicz Pruszków 1:1
Bramki: Mateusz Sawicki (’48) – Mateusz Muszyński (’79)
Żółte kartki: Kamil Mańkowski – Michał Kucharski, Maksymilian Banaszewski, Bartosz Niksiński
Czerwona kartka: Bartosz Niksiński (’87, za dwie żółte)

Składy:
Górnik: Damian Jaroszewski – Dariusz Michalak, Sławomir Orzech, Bartosz Tyktor, Tomasz Wepa – Kamil Mańkowski, Bartosz Szepeta (’60 Michał Oświecimka), Jan Rytko, Mateusz Krzymiński, Mateusz Sawicki (’65 Kamil Śmiałowski) – Marcin Orłowski
Znicz: Michał Bigajski – Michał Płotka, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, Michał Kucharski (’71 Mateusz Pielak) – Michał Glanowski, Paweł Tomczyk (’76 Patryk Sokołowski), Daniel Nawrocki (’63 Bartosz Niksiński), Maksymilian Banaszewski, Michał Zapaśnik (’63 Mateusz Muszyński) – Maciej Górski

Źródło fot.: Górnik Wałbrzych

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Wygrana Znicza w ostatniej minucie jesieni Wygrana Znicza w ostatniej minucie jesieni
Zwycięstwo na pożegnanie z kibicami Zwycięstwo na pożegnanie z kibicami
Znicz stracił punkty nad morzem Znicz stracił punkty nad morzem
Znicz w trzy minuty pokonał lidera! Znicz w trzy minuty pokonał lidera!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.