Piłkarze z Pruszkowa rozgromieni

Porażką 0:3 zakończyło się spotkanie Znicza Pruszków w Stalowej Woli. Miejscowa Stal zagrała koncertową końcówkę.

Początek spotkania nie zapowiadał wysokiej porażki Znicza. W ogóle nie zanosiło się na stratę punktów. To goście atakowali i byli stroną przeważającą. Później gra się wyrównała z lekkim wskazaniem na żółto-czerwonych.

Po przerwie wciąż dominowali podopieczni trenera Dariusza Banasika. Jednak do 60. minucie. Wtedy jeszcze gol nie padł, ale gospodarze byli tego bardzo blisko. Świetnie spisał się Michał Bigajski, który wyjął piłkę zmierzającą w okienko.

Ta okazja wyraźnie zachęciła Stal do częstszych wypraw w pole karne Znicza. Wynik został otwarty po kilku kolejnych akcjach. W 72. minucie Dawid Pigan dośrodkował piłkę w pole karne, a Łukasz Sekulski umieścił ją w pruszkowskiej bramce.

Na pięć minut przed zakończeniem meczu błąd w „jedenastce” popełnił Arkadiusz Jędrych. Obrońca Znicza faulował, po czym zobaczył czerwoną kartkę. Stal natomiast wykorzystała rzut karny. Drugą bramkę zaliczył Sekulski. Wynik meczu w ostatniej chwili ustalił Tomasz Płonka.

Porażka spowodowała spadek Znicza w tabeli. Na pewno o co najmniej jedną pozycję. Po niedzielnych meczach może być jeszcze niżej. W kolejnym meczu Znicz podejmie Okocimski Brzesko. Mecz odbędzie się 12 września o godz. 19.00.

Stal Stalowa Wola – Znicz Pruszków 3:0
Bramki: Łukasz Sekulski (’72, ’86-karny), Tomasz Płonka (’90)
Żółte kartki: Michał Bogacz, Adrian Bartkiewicz, Tomasz Wietecha – Bartosz Niksiński, Andrzej Niewulis
Czerwona kartka: Arkadiusz Jędrych (’86)

Stal: Tomasz Wietecha – Krystian Wrona, Przemysław Żmuda (’73 Radosław Mikołajczak), Dawid Pigan (’75 Kamil Samołyk), Mateusz Kantor – Michał Michałek (’37 Michał Mistrzyk), Adrian Bartkiewicz, Mateusz Argasiński, Michał Bogacz, Łukasz Sekulski – Paweł Giel (’46 Tomasz Płonka)
Znicz: Michał Bigajski – Marcin Rackiewicz, Arkadiusz Jędrych, Andrzej Niewulis, Michał Kucharski – Michał Glanowski (’82 Paweł Tomczyk), Artur Januszewski (’59 Patryk Sokołowski), Maksymilian Banaszewski, Michał Zapaśnik (’87 Daniel Kraska), Bartosz Niksiński (’67 Karol Grudniewski) – Maciej Górski