Wygrana Znicza z Legionovią

Znicz Pruszków pokonał na własnym boisku Legionovię w meczu 6. kolejki II ligi. Żółto-czerwoni w tabeli wciąż znajdują się w strefie premiowanej awansem.

Pierwsza połowa była wyrównana, jednak w drugiej dominowali już gospodarze. O wyniku zadecydowała jedna akcja z 74. minuty. Wtedy właśnie na dośrodkowanie w pole karne zdecydował się Marcin Rackiewicz. Do piłki dopadł Maciej Górski, który pokonał bramkarza rywali. Napastnik Znicza z pięcioma trafieniami jest liderem drużyny pod względem strzeleckim.

Dzięki niedzielnemu zwycięstwu nad Legionovią, pruszkowianie utrzymali pozycję wicelidera II ligi. Za nami dopiero sześć kolejek, ale przypomnijmy, że awans bezpośredni wywalczą trzy najlepsze zespoły.

Kolejnym rywalem Znicza będzie Stal Stalowa Wola. Mecz odbędzie się na terenie rywala w sobotę 6 września o godz. 16.00. Stal zajmuje 14. miejsce w tabeli. W ostatnim meczu uległa na wyjeździe Energetykowi ROW Rybnik 0:2.

Znicz Pruszków – Legionovia Legionowo 1:0
Bramki: Maciej Górski (’74)
Żółte kartki: Marcin Rackiewicz, Patryk Sokołowski – Konrad Wieczorek

Znicz: 1. Michał Bigajski – 19. Marcin Rackiewicz, 4. Andrzej Niewulis, 8. Arkadiusz Jędrych, 5. Mateusz Pielak (3. 46 Michał Kucharski) – 6. Michał Glanowski, 17. Artur Januszewski (’74 20. Patryk Sokołowski), 7. Maksymilian Banaszewski, 10. Daniel Kraska (’53 14. Bartosz Niksiński), 9. Karol Grudniewski (’64 21. Michał Zapaśnik) – 15. Maciej Górski
Legionovia: 1. Mikołaj Smyłek – 2. Konrad Wieczorek, 25. Kamil Dankowski, 4. Miha Goropevsek, 3. Michał Kołodziejski – 21. Kamil Tlaga (’61 11. Sebastian Janusiński), 15. Łukasz Kominiak, 6. Lazar Pavić (’78 17. Karol Ziąbski), 14. Semuelson Odunka, 8. Sebastian Czapa (’68 10. Paweł Wolski) – 23. Kacper Tatara (’56 9. Łukasz Zaniewski)

Źródło fot.: Znicz Pruszków