Znicz wygrywa na wyjeździe

Znicz Pruszków wygrał w Rybniku z Energetykiem ROW 2:1. To cenny wynik zważywszy na to, że do 80. minuty goście przegrywali.

Pierwsza połowa meczu w Rybniku była wyrównana i bez większych emocji. Te zaczęły się po zmianie stron. W pierwszej akcji Maciej Górski został faulowany w polu karnym przez bramkarza rywali Daniela Kajzera. Sędzia wyrzucił z boiska winowajcę, a Zniczowi przyznał „jedenastkę”. Bartosz Niksiński nie wykorzystał jednak okazji na objęcie prowadzenia. To w 59. minucie przypadło gospodarzom. Po dośrodkowaniu Petara Borovicanina skutecznie w polu karnym główkował Dawid Jarka.

To był koniec dobrej passy Energetyka. W kolejnych minutach gra w dziesiątkę zaczynała dawać się we znaki. W 80. minucie goście wyrównali. Arkadiusz Jędrych wykorzystał podanie Mateusza Pielaka. Trzy minuty później pruszkowianie wyszli na prowadzenie. Tym razem Marcin Rackiewicz obsłużył piłką Macieja Górskiego, a ten pokonał Oskara Rybickiego.

Trzy punkty zdobyte w Rybniku są dla Znicza bardzo cenne. Warto podkreślić klasę rywala, który spadł z I ligi. Ponadto środowa porażka jest dla Energetyka pierwszą w tym sezonie.

Znicz Pruszków awansował na pozycję wicelidera tabeli II ligi. Żółto-czerwonych czeka teraz trudniejsze zadanie. W niedzielę 31 sierpnia do Pruszkowa przyjedzie Legionovia. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00.

Energetyk ROW Rybnik – Znicz Pruszków 1:2
Bramki: Dawid Jarka (’59) – Arkadiusz Jędrych (’80), Maciej Górski (’83)
Żółte kartki: Grzegorz Fonfara – Michał Zapaśnik, Marcin Rackiewicz, Karol Grudniewski
Czerwona kartka: Daniel Kajzer (’46)

Energetyk ROW: 22. Daniel Kajzer – 7. Marek Krotofil (’42 Petar Borovicain), 15. Szymon Jary, 5. Mateusz Bodzioch, 18. Dawid Gojny – 8. Michał Płonka, 13.Grzegorz Fonfara, 6. Paweł Mandrysz (’47 Oskar Rybicki), 9. Mariusz Muszalik(c) – 11. Szymon Sobczak (’88 Sebastian Musiolik), 10. Dawid Jarka (’69 Adam Wolniewicz)
Znicz: 1. Michał Bigajski – 19. Marcin Rackiewicz, 8. Arkadiusz Jędrych, 4. Andrzej Niewulis, 5. Mateusz Pielak – 6. Michał Glanowski, 17. Artur Januszewski (’81 Patryk Sokołowski), 7. Maksymilian Banaszewski (’90 Daniel Nawrocki), 21. Michał Zapaśnik (’63 Karol Grudniewski), 14. Bartosz Niksiński (’63 Daniel Kraska) – 15. Maciej Górski