Wyjazdowa wygrana Znicza Pruszków

W meczu 3. kolejki II ligi Znicz Pruszków wygrał na wyjeździe z Siarką Tarnobrzeg 2:0. Dla niedzielnych rywali żółto-czerwonych jest to pierwsza porażka w sezonie.

Znicz oba gole zdobył w pierwszej połowie. Już w 3. minucie wynik otworzył Michał Zapaśnik. Pomocnik gości wykorzystał podanie Maksymiliana Banaszewskiego, który w pierwszych meczach jest czołową postacią w pruszkowskim zespole.

Druga bramka padła w 26. minucie. Drugą asystą popisał się Banaszewski, który zagrał w pole karne do Bartosza Niksińskiego. Ten pokonał bramkarza gospodarzy.

Siarka w pierwszej połowie straciła dwa gole, a nieszczęścia dopełniła sytuacja z 44. minuty. Wówczas czerwoną kartką został ukarany Daniel Koczon. Po zmianie stron miejscowa drużyna, mimo osłabienia, przeważała. Bramki jednak nie zdobyła.

Po trzech meczach Znicz ma dwie wygrane i jedną porażkę. W tabeli zajmuje 4. miejsce. Najbliższym rywalem pruszkowian będzie Stal Mielec, która ma słaby początek. Mecz odbędzie się na stadionie MZOS przy ul. Bohaterów Warszawy w piątek 22 sierpnia o godz. 19.00.

Siarka Tarnobrzeg – Znicz Pruszków 0:2
Bramki: Michał Zapaśnik (’3), Bartosz Niksiński (’26)
Żółte kartki: Marcin Truszkowski – Igor Biedrzycki, Mateusz Pielak, Artur Januszewski
Czerwona kartka: Daniel Koczon (’44)

Siarka: Oskar Pogorzelec – Łukasz Nadolski, Marcin Bochenek, Mirosław Baran, Tomasz Persona – Dariusz Frankiewicz, Robert Tunkiewicz (’70 Marcin Figiel), Konrad Stępień, Daniel Koczon, Michał Paluch (’61 Jakub Więcek) – Marcin Truszkowski (’85 Tomasz Ciećko)
Znicz: Michał Bigajski – Michał Kucharski, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, Mateusz Pielak – Paweł Tomczyk, Artur Januszewski (’46 Michał Glanowski), Bartosz Niksiński (’77 Daniel Kraska), Michał Zapaśnik (’62 Marcin Rackiewicz), Maksymilian Banaszewski – Maciej Górski

Źródło fot.: Miejska Telewizja Tarnobrzeg / Mecz z 2012 roku