Znicz przegrał po dobrym meczu

W meczu 2. kolejki piłkarskiej II ligi Znicz Pruszków przegrał z Puszczą Niepołomice 1:2. Decydujący gol padł w doliczonym czasie gry.

Piłkarze z Pruszkowa sezon rozpoczęli od zwycięstwa 3:0 nad beniaminkiem Nadwiślanem Góra. Tydzień później żółto-czerwoni musieli stawić czoła drużynie, która spadła z I ligi. Mimo porażki pruszkowianie zasłużyli na brawa.

Mecz w Pruszkowie rozpoczął się fatalnie dla gospodarzy. Już w 4. minucie Puszcza wyszła na prowadzenie po strzale Zbigniewa Zakrzewskiego w dalszy róg bramki. To była jedna z niewielu akcji gości w pierwszej połowie. Na boisku dominował Znicz, ale nie potrafił wyrównać.

Piłkarzom Dariusza Banasika udało się pokonać bramkarza Puszczy tuż po zmianie stron. Po rzucie rożnym wykonanym przez Maksymiliana Banaszewskiego piłka trafiła w pole karne do Pawła Tomczyka. Pomocnik Znicza wykorzystał dobre zagranie kolegi i zdobył upragnionego gola.

W dalszych minutach pruszkowianie wciąż przeważali, ale piłkarze z Niepołomic również mieli swoje okazje. Świetnie spisywała się defensywa żółto-czerwonych i bramkarz Michał Bigajski. Niestety w doliczonym czasie gry gospodarze nie uratowali się przed porażką. Dariusz Gawęcki umieścił piłkę w siatce i to Puszcza zdobyła trzy punkty.

Mimo porażki możemy być dumni z postawy Znicza. Jeśli piłkarze Banasika utrzymają wysoką formę, mogą zadomowić się na stałe w górnej części tabeli II ligi, która w tym roku jest trudniejsza ze względu na połączenie dwóch grup.

Kolejnym ligowym rywalem Znicza będzie Siarka Tarnobrzeg. W poprzednim sezonie była to czołowa drużyna II ligi. Na boisku rywala pruszkowianie przegrali 0:2, a na wiosnę u siebie zwyciężyli 4:0.

Zanim żółto-czerwoni pojadą do Tarnobrzega, zmierzą się z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza w pierwszej rundzie Pucharu Polski. Z pierwszoligowcem Znicz zmierzy się we wtorek 12 sierpnia o godz. 18.30 w Pruszkowie. Smakiem meczu będzie fakt, że w Termalice gra Adrian Paluchowski, który rok temu zdobywał gole dla Znicza.

Znicz Pruszków – Puszcza Niepołomice 1:2
Bramki: Paweł Tomczyk (’46) – Zbigniew Zakrzewski (’4), Dariusz Gawęcki (’90+’4)
Żółte kartki: Michał Glanowski, Mateusz Pielak, Artur Januszewski – Adrian Napierała, Zbigniew Zakrzewski

Znicz: 1. Michał Bigajski – 3. Michał Kucharski, 4. Andrzej Niewulis, 8. Arkadiusz Jędrych, 18. Michał Płotka (’80 17. Artur Januszewski) – 20. Paweł Tomczyk, 6. Michał Glanowski, 14. Bartosz Niksiński (’70 16. Mateusz Muszyński), 7. Maksymilian Banaszewski, 9. Karol Grudniewski (’57 5. Mateusz Pielak) – 15. Maciej Górski
Puszcza: 12. Andrzej Sobieszczyk – 5. Witold Cichy, 3. Adrian Napierała, 15. Marcin Biernat, 5. Michał Mikołajczak – 18. Damian Lepiarz, 16. Dominik Maluga (’66 Wojciech Przybył), 17. Dariusz Gawęcki, 9. Piotr Madejski (’82 8. Ifeanyi Uwakwe), 7. Krzysztof Zaremba (’72 10. Łukasz Nowak) – 13. Zbigniew Zakrzewski