Pewne zwycięstwo na początek ligi

Od pewnego zwycięstwa rozpoczął Znicz rozgrywki w nowym sezonie II ligi. Na własnym stadionie pokonał Nadwiślana Góra 3:0.

Mecz odbył się w Pruszkowie, choć gospodarzem oficjalnie był Nadwiślan Góra. Powodem jest remont stadionu rywali.

Mecz ze Zniczem był dla Nadwiślana debiutem w II lidze. Beniaminek nie zaliczy go do udanych. Już w 5. minucie stracił pierwszą bramkę na tym szczeblu rozgrywek. Po akcji dwóch nowych zawodników żółto-czerwonych na tablicy świetlnej pojawiła się „jedynka”. Michał Płotka obsłużył podaniem Macieja Górskiego, który świetnie zachował się w polu karnym. Napastnik Znicza wypracował sobie pozycję strzelecką i posłał piłkę w dalszy róg bramki Patryka Królczyka.

Miejscowi kibice nie musieli długo czekać na drugie trafienie. W 17. minucie. Szybką akcję Znicza rozpoczął Arkadiusz Jędrych. Posłał długą piłkę do Karola Grudniewskiego, a ten zacentrował w pole karne do Maksymiliana Banaszewskiego. Pomocnik żółto-czerwonych pokonał bramkarza Nadwiślana.

Trzeci gol padł po przerwie. W 58. minucie Banaszewski podał do Daniela Kraski, a ten ustalił wynik spotkania.

Kolejnym rywalem Znicza będzie Puszcza Niepołomice. Mecz odbędzie się 8 sierpnia o godz. 19.00 w Pruszkowie.

Nadwiślan Góra – Znicz Pruszków 0:3
Bramki: Maciej Górski (’5), Maksymilian Banaszewski (’17), Daniel Kraska (’58)
Żółte kartki: Łukasz Zaniewski – Maksymilian Banaszewski, Artur Januszewski

Nadwiślan: 23. Patryk Królczyk – 22. Wojciech Jurek, 11. Tomasz Boczek, 5. Tomasz Balul, 10. Kamil Łączek – 6. Dawid Kaszok, 4. Łukasz Szędzielarz (’57 13. Bartłomiej Setlak), 9. Damian Furczyk, 77. Łukasz Małkowski (’62 91. Dawid Ogrocki), 8. Łukasz Zaniewski (’69 7. Adam Setlak)- 14. Tomasz Matysek
Znicz: 1. Michał Bigajski – 19. Marcin Rackiewicz, 8. Arkadiusz Jędrych, 4. Andrzej Niewulis, 18. Michał Płotka – 6. Michał Glanowski, 20. Paweł Tomczyk (’86 5. Mateusz Pielak), 7. Maksymilian Banaszewski, 14. Bartosz Niksiński (’67 17. Artur Januszewski), 9. Karol Grudniewski (’31 10. Daniel Kraska) – 15. Maciej Górski