Znicz awansował do rundy wstępnej PP

Znicz Pruszków wygrał na wyjeździe z Wissą Szczuczyn 2:0 w rundzie przedwstępnej Pucharu Polski. Było to pierwsze spotkanie o punkty w rozpoczynającym się sezonie.

Żółto-czerwoni nie mieli problemów z pokonaniem rywala, który na co dzień gra w III lidze. Pierwsza bramka padła w 16. minucie, gdy Rafała Sosnowskiego pokonał Bartosz Niksiński. Wynik w 73. minucie ustalił Maksymilian Banaszewski. Przy obu trafieniach asystował Karol Grudniewski.

W sobotnim meczu zadebiutowało czterech zawodników. Informowaliśmy już o pozyskaniu przez Znicz Michała Glanowskiego. W ostatnich dniach umowy podpisali także Michał Płotka, Maciej Górski oraz Mateusz Pielak. Przeciwko drużynie Wissy zagrał również Paweł Tomczyk, który wrócił do Pruszkowa po trzech latach.

Michał Płotka to obrońca. Przyszedł do Znicza z Widzewa Łódź. W sezonie 2013/14 zagrał w Ekstraklasie w jednym meczu. Poza tym wystąpił w siedmiu spotkaniach rezerw Widzewa w III lidze.

Ekstraklasowy epizod ma w swoim dorobku także Maciej Górski. Wydaje się, że to on będzie w tym sezonie pierwszym napastnikiem Znicza. Górski występował m.in. w Legii. Na najwyższym szczeblu wiele nie pograł, za to strzelał dużo bramek w Młodej Ekstraklasie. Ostatnio był piłkarzem Sandecji Nowy Sącz.

Mateusz Pielak gra na pozycji obrońcy. 21-latek również grał w Młodej Ekstraklasie, ale w barwach Lechii Gdańsk i Polonii Warszawa. Do Pruszkowa Pielak trafił z Legionovii.

W ostatnich dniach potwierdziło się też kilka informacji dotyczących odejść z pruszkowskiego zespołu. Poza Adrianem Paluchowskim z drużyny odszedł Maciej Machalski do Wisły Puławy, Marcin Bochenek do Siarki Tarnobrzeg, Rafał Kosiec do Polonii Warszawy i Sebastian Olczak do Pogoni Siedlce. Umowy skończyły się Mateuszowi Majewskiemu, Kamilowi Majkowskiemu oraz Michałowi Jaczewskiemu.

Warto również wspomnieć o meczu sparingowym, który został rozegrany w środę. Znicz pokonał w Grodzisku miejscową Pogoń po trafieniach Pielaka, Górskiego, Grudniewskiego i Daniela Kraski. Żółto-czerwoni stracili dwa gole.

A jakie najbliższe plany? W środę 23 lipca Znicz rozegra sparing ze Startem Otwock. Trzy dni później powalczy o udział w pierwszej rundzie Pucharu Polski z Odrą Opole.

Wissa Szczuczyn – Znicz Pruszków 0:2
Bramki: Bartosz Niksiński (’16), Maksymilian Banaszewski (’73)
Żółte kartki: Maciej Górski, Maksymilian Banaszewski, Andrzej Niewulis

Wissa: Rafał Sosnowski – Marcinkiewicz, Mateusz Nikitin, Radosław Guzowski, Andrzej Doliwa, Tomasz Kiljańczyk, Kamil Trambecki (65 Tomasz Jakubczyk), Kamil Wojtkielewicz, Berezowśkyj, Mateusz Zambrowski, Tomasz Dąbrowski
Znicz: Michał Bigajski – Marcin Rackiewicz, Andrzej Niewulis, Igor Biedrzycki, Michał Płotka – Michał Glanowski, Paweł Tomczyk, Karol Grudniewski (’75 Mateusz Pielak), Bartosz Niksiński (’64 Daniel Nawrocki), Maksymilian Banaszewski – Maciej Górski