Zwycięstwo uciekło Zniczowi w ostatniej minucie

Znicz Pruszków zremisował na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 1:1. Rywale zdobyli wyrównującego gola w 90. minucie.

W piątkowym meczu II ligi Znicz prowadził od 43. minuty. Zdecydowana przewaga w pierwszej połowie przyniosła skutek, gdy Rafał Kosiec wykonał rzut rożny, piłka spadła w pole karne, a tam do siatki rywali trafił Arkadiusz Jędrych.

Po zmianie stron mecz był bardziej wyrównany. Piłkarze jednak przeprowadzali mniej ataków. Niestety ta sytuacja była korzystna dla gospodarzy, którzy nie dali strzelić sobie drugiego gola, a w 90. minucie pokonali Pawła Pazdana. Konkretnie punkt swojemu zespołowi zapewnił Michał Czarny po uderzeniu głową.

Szkoda zmarnowanej szansy. Stal jest czołową drużyną II ligi i zwycięstwo nad tym zespołem spowodowałoby awans żółto-czerwonych w tabeli.

Kolejnym rywalem Znicza będzie Garbarnia Kraków. Rywale przyjadą do Pruszkowa w piątek 11 kwietnia. Mecz rozpocznie się o godz. 18.00.

Stal Stalowa Wola – Znicz Pruszków 1:1
Bramki: Michał Czarny (’90) – Arkadiusz Jędrych (’43)
Żółte kartki: Mateusz Argasiński, Adrian Bartkiewicz, Wojciech Reiman, Patryk Tur – Rafał Kosiec, Adrian Paluchowski, Arkadiusz Jędrych
Czerwona kartka: Igor Biedrzycki

Stal: Tomasz Wietecha – Michał Czarny, Przemysław Żmuda, Adrian Bartkiewicz – Wojciech Reiman, Michał Mistrzyk, Damian Juda (’63 Sylwester Sikorski), Damian Łanucha, Mateusz Argasiński (’81 Patryk Tur), Radosław Mikołajczak – Tomasz Płonka
Znicz: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, Michał Kucharski – Rafał Kosiec, Artur Januszewski, Maksymilian Banaszewski, Michał Zapaśnik (’69 Sebastian Olczak), Marcin Rackiewicz (’78 Krzysztof Kopciński) – Adrian Paluchowski

Źródło fot.: Znicz Pruszków