Znów zwycięstwo! Piłkarze Znicza w formie

Po ubiegłotygodniowej wygranej inauguracji rundy wiosennej, w niedzielę Znicz znów zdobył 3 punkty. Tym razem w Łowiczu ograł Pelikana 2:0.

Pierwsza połowa była wyrównana z delikatnym wskazaniem na zespół Znicza. Po zmianie stron w krótkim czasie padły dwa gole, co cieszy oba zaliczone na konto gości.

W 47. minucie defensywa Pelikana popełniła kosztowny błąd. Piłkę po niedokładnym podaniu przejął Maciej Machalski i pewnym strzałem pokonał bramkarza rywali.

Po kolejnej akcji żółto-czerwonych było już 2:0. Znów w jednej z głównym ról wystąpił Machalski, który tym razem wrzucał piłkę w pole karne. W szesnastce źle jednak interweniował Krzysztof Brodecki. Zawodnik Pelikana umieścił piłkę w bramce własnego zespołu.

Po dwóch ciosach na początku drugiej połowy gospodarze nie potrafili się podnieść. Znicz kontrolował przebieg meczu do końca, wygrywając 2:0.

Przed tygodniem pruszkowianie pokonali Olimpię Elbląg 2:1. Dzięki dobremu rozpoczęciu wiosny Znicz awansował na 5. miejsce w tabeli. Ma tyle samo punktów co czwarte Wigry Suwałki i trzecia Stal Stalowa Wola.

Następnym rywalem będzie jedenasta Legionovia Legionowo. Mecz odbędzie się na boisku rywala 22 marca o godz. 15.00.

Pelikan Łowicz – Znicz Pruszków 0:2
Bramki: Maciej Machalski (’47), ’50 Krzysztof Brodecki (’50 – samobój)
Żółte kartki: Maciej Wyszogrodzki, Konrad Kowalczyk – Andrzej Niewulis
Czerwona kartka: Konrad Kowalczyk (’87) – Rafał Kosiec (’90)

Pelikan: Przemysław Perzyna – Konrad Kowalczyk, Krzysztof Brodecki, Mykoła Dremliuk (’53 Daniel Bończak), Łukasz Derbich – Maciej Wyszogrodzki, Piotr Koman, Michał Gamla, Mariusz Solecki (’67 Paschal Ekwueme), Michał Adamczyk – Patryk Bojańczyk (’76 Adrian Świątek)
Znicz: Paweł Pazdan – Michał Kucharski, Igor Biedrzycki, Andrzej Niewulis, Marcin Bochenek – Rafał Kosiec, Artur Januszewski, Maksymilian Banaszewski, Maciej Machalski (’78 Michał Zapaśnik), Marcin Rackiewicz (’70 Krzysztof Kopciński) – Adrian Paluchowski (’88 Karol Grudniewski)

Źródło fot.: Znicz Pruszków