Znicz przegrał w Mielcu

Znicz Pruszków uległ na wyjeździe Stali Mielec 0:1 w meczu II ligi. Tym samym została przerwana seria ośmiu meczów żółto-czerwonych bez porażki.

Gol padł bardzo szybko, bo już w 5. minucie. Rzut wolny wykonywał Krystian Getinger. Zawodnik Stali posłał zbyt trudną piłkę dla Pawła Pazdana. Bramkarz Znicza skiksował, przez co piłka trafiła w słupek. Do protokółu meczowego wpisał się Sebastian Łętocha, który głową wbił piłkę do bramki gości z najbliższej odległości.

W kolejnych minutach gra z obu stron toczyła się na niskim poziomie. Jednym z głównych powodów była fatalna aura. Nasiąknięte boisko nie pozwoliło na rozwinięcie skrzydeł ani jednym, ani drugim. Znicz miał szanse na wyrównanie, ale trzy punkty zostały w Mielcu.

Był to mecz ostatniej kolejki II ligi w tym roku. Piłkarze wrócą na boiska dopiero w marcu. Wówczas Znicz podejmie Olimpię Elbląg. Żółto-czerwoni przezimują na 7. miejscu w tabeli.

Stal Mielec – Znicz Pruszków 1:0
Bramka: ’5 Sebastian Łętocha
Żółte kartki:Kamil Kościelny – Maciej Machalski

Stal: Wojciech Daniel – Mateusz Podstolak, Mateusz Załucki, Sebastian Duda, Krystian Getinger – Szymon Kardyś, Kamil Kościelny (k), Damian Skiba, Sebastian Głaz, Maciej Domański – Sebastian Łętocha (’78 Konrad Jaworski)
Znicz: Paweł Pazdan – Krzysztof Kopciński, Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych (k), Marcin Bochenek – Artur Januszewski, Sebastian Olczak (’66 Michał Jaczewski), Maciej Machalski (’77 Mariusz Zawodziński), Maks Banaszewski (’79 Mateusz Muszyński), Krystian Pieczara (’68 Bartosz Niksiński) – Adrian Paluchowski

Źródło fot.: Znicz Pruszków