Wielkie emocje i zwycięstwo Znicza!

W piątkowym meczu Znicz Pruszków podejmował Radomiaka Radom. Żółto-czerwoni wygrali, choć przegrywali już 0:2.

Takie mecze w II lidze zdarzają się rzadko. W piątek przy ul. Bohaterów Warszawy padło aż pięć goli. Najpierw strzelali goście. Już w 6. minucie uderzeniem głową Pawła Pazdana pokonał Łukasz Cichos. Po kolejnych 15-tu minutach było już 2:0 dla Radomiaka. Tym razem na listę strzelców wpisał się Maciej Wichtowski.

Taki wynik nie oddawał jednak właściwego oglądu sytuacji na boisku. Znicz również miał wyśmienite okazje, ale nie potrafił zamienić ich na gole. Udało się to w 24. minucie. Gola kontaktowego zdobył Marcin Rackiewicz, który po samotnej akcji uderzył w dalszy róg bramki gości.

Wkrótce po zmianie stron miejscowi kibice mogli cieszyć się z remisu. W 50. minucie dobrą akcję gospodarzy udrzeniem głową zakończył Maciej Machalski. Po kolejnych 9-ciu minutach goście zostali osłabieni. Drugą żółtą kartkę ujrzał Maciej Świdzikowski.

Na boisku nie było widać przewagi liczebnej Znicza. Obie drużyny konstruowały ciekawe akcje. Na szczęście to pruszkowianom udało się wyjść na prowadzenie. Na kwadrans przed końcem meczu trzy punkty zapewnił niezawodny Adrian Paluchowski. Snajper Znicza otrzymał podanie od Kamila Tomasa i uderzył skutecznie na bramkę Radomiaka.

- Chciałbym pochwalić chłopaków, że przegrywając 2:0 nie poddali się, walczyli do końca o korzystny wynik – powiedział po meczu trener Znicza Marek Milankiewicz.

Po kolejne punkty Znicz Pruszków pojedzie do Limanowej, gdzie 3 listopada o godz. 13.00 zagra z Limanovią. To sąsiad żółto-czerwonych w tabeli.

Znicz Pruszków – Radomiak Radom 3:2
Bramki: Marcin Rackiewicz (’24), Maciej Machalski (’50), Adrian Paluchowski (’74) – Łukasz Cichos (’6), Maciej Wichtowski (’21)
Żółte kartki:Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych – Maciej Wichtowski, Mateusz Radecki, Maciej Świdzikowski,
Czerwone kartki: Maciej Świdzikowski (’59)

Składy:
Znicz: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych, Michał Kucharski – Sebastian Olczak (’66 Krystian Pieczara), Artur Januszewski (’33 Kamil Tomas), Maciej Machalski, Marcin Rackiewicz (’70 Bartosz Niksiński), Maks Banaszewski (’82 Karol Grudniewski) – Adrian Paluchowski
Radomiak: Dominik Budzyński – Jakub Cieciura, Maciej Wichtowski (’84 Kacper Wnuk), Maciej Świdzikowski, Łukasz Derbich – Mateusz Radecki, Łukasz Białożyt, Patryk Wolski (’84 Szymon Stanisławski), Krystian Puton (’77 Piotr Kornacki), Łukasz Cichos- Leandro (’61 Rafał Kalinowski)

Źródło fot.: Znicz Pruszków