Znicz znów przegrał z Wigrami

Znicz Pruszków uległ Wigrom Suwałki 1:2 w meczu 8. kolejki piłkarskiej I ligi. Było to drugie spotkanie obu drużyn w odstępie dwóch miesięcy.

W tym sezonie Znicz z Wigrami spotkał się dwukrotnie. Najpierw u progu nowego sezonu żóło-czerwoni przegrali wyjazdowy mecz rundy wstępnej Pucharu Polski 0:1 (na zdjęciu). W meczu o ligowe punkty w Pruszkowie padło więcej goli, ale trzy punkty zainkasowali suwalszczanie.

Goście objęli prowadzenie w 31. minucie. Po błędzie pruszkowian w defensywie do piłki dobiegł Piotr Karłowicz, który wykorzystał sytuację i przelobował Michała Bigajskiego. Znicz wyrównał w doliczonym czasie gry, a na listę strzelców wpisał się Adrian Paluchowski.

Zwycięską bramkę Wigry zdobyły w 61. minucie. Wówczas skonstruowały groźny atak zespołowy. Mateusz Romachów zacentrował w pole karne, a tam czekał już Tomasz Tuttas. Napastnik przyjezdnych zmusił Bigajskiego do ponownego wyjęcia piłki z siatki. Jak się okazało pół godziny później, był to gol decydujący.

Dzięki piątkowemu zwycięstwu Wigry awansowały na drugą pozycję w tabeli. Znicz jest siódmy, ale w niedzielę może jeszcze spaść. Swoje mecze rozgrywają bowiem m.in. Olimpia Zambrów i Stal Mielec. Oba zespoły są niżej od pruszkowian.

Na kolejny mecz piłkarze Znicza pojadą do Tarnobrzega, gdzie o ligowe punkty powalczą z zawodnikami Siarki. To ich sąsiedzi w tabeli. Mecz odbędzie się 21 września o godz. 16.00.

Znicz Pruszków – Wigry Suwałki 1:2
Bramki: Adrian Paluchowski (’45+1), Piotr Karłowicz (’31), Tomasz Tuttas (’61)
Żółte kartki: Tomas – Bogusz, Makaradze

Znicz: Michał Bigajski – Artur Januszewski, Bartosz Niksiński (80′ Karol Grudniewski), Igor Biedrzycki (84′ Mateusz Muszyński), Marcin Bochenek (46′ Krzysztof Kopciński), Arkadiusz Jędrych, Rafał Kosiec, Sebastian Olczak (71′ Krystian Pieczara), Maciej Machalski, Adrian Paluchowski, Kamil Tomas
Wigry: Karol Salik – Artur Bogusz, Kamil Wenger, Kamil Lauryn, Bartosz Widejko, Adam Pomian, Karol Drągowski, Nelson Becerra (46′ Tomasz Tuttas), Marcin Tarnowski, David Makaradze (46′ Mateusz Romachów, (89′ Michał Jegliński)), Piotr Karłowicz (69′ Sebastian Radzio)

Źródło fot.: Wigry Suwałki