Znicz pokonany

Znicz Pruszków przegrał na własnym boisku z zespołem z Legionowa 0:1. Żółto-czerwoni mecz skończyli w dziesiątkę.

Początek spotkania z Legionovią był zbliżony do meczu sprzed tygodnia. Gospodarze ruszyli do ataki jednak wyniki meczu pozostawał niezmieniony. Najpierw zmienić wynik próbował Marcin Rackiewicz, a kilka minut później Rafał Kosiec, jednak oba strzały ominęły światło bramki.

Okazję wykorzystali natomiast goście. W 11. minucie spotkania Sebastian Janusiński zmienił wynik na korzyść swojego zespołu i goście prowadzili 1:0. Kolejne minuty to próba wyrównania wyniku przez gospodarzy. W 32. minucie Maks Banaszkiewicz zobaczył drugą żółtą kartkę i musiał opuścić boisko. Znicz grał w osłabionym składzie.

Pod koniec pierwszej połowy sędzia powinien wskazać rzut karny dla Znicza, jednak jego decyzja była wprost przeciwna. Zauważył faul zawodnika gospodarzy.

Druga połowa nie wniosła zmian w wyniku spotkania, pomimo dobrej sytuacji strzeleckiej dla Znicza. W 83. minucie przed polem karnym sfaulowany został Adrian Paluchowski, jednak wykonawca rzutu wolnego, Arkadiusz Jędrych, skierował piłkę prosto w mur. Końcówka spotkania była dość nerwowa dla Znicza, ponieważ Legionovia mogła zwiększyć prowadzenie. Zawodnik gości trafił jednak w poprzeczkę.

Następnym rywalem Znicza Pruszków będzie Olimpia Zambrów, która na boisku Znicza będzie gospodarzem. Mecz rozpocznie się o godz. 17.00.

Znicz Pruszków – Legionovia Legionow 0:1
Bramki: Sebastian Janusiński (’11)
Żółte kartki: Maks Banaszewski, Artur Januszewski, Rafał Kosiec – Kamil Tlaga, Maciej Goliński, Sebastian Janusiński, Konrad Karaszewski
Czerwona kartka: Maks Banaszewski (’32)

Znicz: Michał Bigajski – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, Rafał Kosiec – Artur Januszewski, Sebastian Olczak (’63 Krzysztof Kopciński), Maks Banaszewski, Marcin Rackiewicz (’61 Bartosz Niksiński), Maciej Machalski (’63 Mariusz Zawodziński) – Adrian Paluchowski
Legionovia: Marcin Marcinkowski – Maciej Goliński, Patryk Łukasik, Marek Lendzion, Mateusz Pielak – Sebastian Janusiński, Taras Romanchuk, Paweł Tomczyk (’54 Konrad Karaszewski), Kamil Tlaga (’74 Paweł Broniszewski), Szymon Lewicki (’83 Rafał Maciejewski) -Michał Złotkowski

Źródło fot.: Znicz Pruszków