Wszystkie sparingi dla Znicza, w środę egzamin

Znicz Pruszków wygrał wszystkie przedsezonowe sparingi. W środę rozegra pierwszy mecz o stawkę. Rywalem w rundzie wstępnej Pucharu Polski będą Wigry Suwałki.

Jak co roku lato jest niezwykle krótkie dla piłkarzy. Po nieco ponad miesięcznej przerwie już w środę Znicz Pruszków wejdzie w nowy sezon. Żółto-czerwoni pojadą do Suwałk, gdzie powalczą o awans w Pucharze Polski z drugoligowymi Wigrami. Jeśli wygrają, kolejną przeszkodą będzie GKS Katowice, który na co dzień występuje w I lidze.

W przeciągu miesiąca Znicz rozegrał sześć meczów kontrolnych. Ich wyniki to dobry progrostyk, choć trenerzy na tym etapie przygotowań zawsze podkreślają, że rezultaty nie są najważniejsze. Pruszkowianie wygrali wszystkie spotkania: z Motorem Lublin 1:0, z Dolcanem Ząbki 3:0, z Rakowem Częstochowa 4:0, z Polonią Bytom 7:0, z GKS Tychy 3:0 i z Huraganem Wołomin również 3:0.

Warto zwrócić uwagę, że żółto-czerwoni nie stracili żadnej bramki. Niestety trzeba też mieć na uwadze, że nie spróbowali się z żadnym z zespołów Ekstraklasy.

Znicz przez ostatni miesiąc nieco się zmienił. Zespół opuściło pięciu piłkarzy, z których dwóch regularnie występowało w pierwszym zespole. Mowa o Norbercie Jędrzejczyku i Michale Chrabąszczu.

Ciekawie zapowiadają się wzmocnienia. Szeregi Znicza zasiliła młodzież z rozpadającej się Polonii Warszawa: 19-letni obrońca Michał Jaczewski i jego rówieśnik Mateusz Muszyński. Zwłaszcza ten drugi może być obiecującym piłkarzem. W ubiegłym sezonie w 10 meczach Młodej Ekstraklasy zdobył 3 bramki, a w rozgrywkach rocznika ’94 w 14 meczach strzelił 11 goli i zaliczył 8 asyst.

Na pozycji napastnika występować będzie także 24-letni Krystian Pieczara, który przyszedł z Kolejarza Stróże. Wygląda więc na to, że Adrian Paluchowski będzie mieć większą konkurencję w zespole.

Pruszkowską drużynę zasilił także bramkarz Michał Bigajski, który w środę skończy 29 lat. W poprzednim sezonie występował regularnie w Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, który walczył o utrzymanie w II lidze. W nowym sezonie barwy Znicza będą reprezentować również pomocnicy: 26-letni Rafał Kosiec, który przyszedł z Pogoni Siedlce, oraz 19-letni Artur Szymula z III-ligowego Startu Działdowo.

Pierwszy egzamin dla Znicza Pruszków odbędzie się w środę o godz. 19.00. Do pokonania będą Wigry Suwałki.

Źródło fot.: Znicz Pruszków