Znicz wygrał w Stalowej Woli

W niedzielne popołudnie Znicz Pruszków wygrał na wyjeździe ze Stalą Stalowa Wola 2:0.

Znicz był zdecydowanie lepszym zespołem przez całe spotkanie. W pierwszej połowie gospodarze praktycznie nie istnieli. Żółto-czerwoni przeprowadzili kilka ciekawych ataków, a jeden z nich zakończył się golem. W 32. minucie rzut wolny egzekwował Marcin Bochenek. Po jego podaniu piłka w polu karnym znalazła Artura Januszewskiego, który uderzeniem głową pokonał bramkarza rywali.

Po zmianie stron Stal zanotowała akcenty dobrej gry. Ale to Znicz podwyższył na 2:0. W 59. minucie rzut karny wykorzystał Michał Kucharski. Gol ten podziałał na Stal jak płachta na byka. Gospodarze skonstruowali kilka groźniejszych akcji, ale bramki nie zdobyli. Trzej piłkarze Stali zobaczyło natomiast w końcówce czerwone kartki.

Już w środę w Pruszkowie Znicz rozegra ostatni mecz w tym sezonie. Rywalem będzie Pogoń Siedlce. Początek zaplanowano na godz. 19.30.

Stal Stalowa Wola – Znicz Pruszków 0:2
Bramki: Artur Januszewski (’32), Michał Kucharski (’59-karny)
Żółte kartki: Wojciech Fabianowski, Tomasz Majowicz, Mateusz Kantor, Bartosz Hojarecki – Mariusz Zawodziński, Bartosz Niksiński
Czerwone kartki: ’89 Mateusz Argasiński,’90 Adrian Bartkiewicz, ’90 Mateusz Kantor

Stal Stalowa Wola: Bartłomiej Dydo – Michał Czarny, Mateusz Kantor (’79 Tomasz Majowicz), Michał Kachniarz (’46 Mateusz Argasiński), Damian Juda (’75 Damian Łanucha) – Bartosz Horajecki, Adrian Bartkiewicz, Maciej Sołek, Radosław Mikołajczak. Patryk Tur (’46 Wojciech Fabianowski)- Krystian Getinger

Znicz Pruszków: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Norbert Jędrzejczyk, Kamil Tomas – Maks Banaszewski (’76 Łukasz Sierociński), Artur Januszewski, Michał Kucharski, Mariusz Zawodziński (’78 Maciej Machalski), Marcin Rackiewicz (’68 Bartosz Niksiński) – Adrian Paluchowski

Źródło fot.: stalowka.pl