Znicz poległ w strugach deszczu

Znicz Pruszków przegrał z Siarką Tarnobrzeg 1:4 w zaległym meczu 21. kolejki II ligi. Spotkanie zostało rozegrane przy burzowej pogodzie.

W środowy wieczór pogoda nie rozpieszczała piłkarzy. Po godz. 18.00 nad Pruszków nadciągnęły niemal czarne burzowe chmury. Po jakimś czasie zaczęło błyskać i grzmieć. Zawodnicy musieli biegać w strugach deszczu.

W trudnych warunkach lepiej poradzili sobie goście, choć to żółto-czerwoni objęli prowadzenie w 35. minucie. Rzut rożny egzekwował Maciej Machalski, a głowę przyłożył Arkadiusz Jędrych. Obrońca Znicza w poniedziałek skończył 21 lat.

Już trzy minuty później rozpoczął się koncert Siarki, a konkretnie Marcina Truszkowskiego. Napastnik przyjezdnych trafił w tym spotkaniu po raz pierwszy. Gola zdobył z bliskiej odległości po podaniu Jana Kowalskiego.

W drugiej połowie dwie minuty wstrząsnęły Zniczem. Najpierw w 69. minucie Marcin Grunt wykorzystał rzut karny, a w kolejnej akcji drugie trafienie zaliczył Truszkowski. Ten sam zawodnik przypieczętował zwycięstwo Siarki w 90. minucie zdobywając hat-tricka.

Znicz znajduje się na równi pochyłej, niestety w dół. Żółto-czerwoni przegrali czwarty mecz z rzędu. Do końca sezonu pozostały trzy spotkania. Na pierwszy z nich do Pruszkowa przyjedzie Motor Lublin. Mecz odbędzie się 2 czerwca o godz. 12.00.

Znicz Pruszków – Siarka Tarnobrzeg 1:4
Bramki: Arkadiusz Jędrych (’35) – Marcin Truszkowski (’38, ’70, ’90), Marcin Grunt (’69-karny)
Żółte kartki: Mariusz Zawodziński, Maciej Machalski, Marcin Bochenek – Tomasz Wolan, Jarosław Piątkowski, Kamil Zalewski.
Czerwona kartka: Jan Kowalski

Znicz: Mateusz Czarnecki- Marcin Bochenek, Igor Biedrzycki, Arkadiusz Jędrych, Michał Kucharski – Michał Chrabąszcz (’12 Mariusz Zawodziński), Norbert Jędrzejczyk (’76 Artur Januszewski), Maciej Machalski, Mateusz Majewski (’58 Bartosz Niksiński), Marcin Rackiewicz – Patryk Kubicki (’77 Maks Banaszewski)

Siarka: Kamil Beszczyński – Dawid Korona, Marcin Grunt, Bartosz Sulkowski – Tomasz Ciesielski, Tomasz Wolan (’89 Łukasz Cichos), Bartłomiej Michalski, Konrad Stępień (’59 Kamil Zalewski), Jarosław Piątkowski, Jan Kowalski – Marcin Truszkowski

Źródło fot.: Znicz Pruszków