Znicz gromi na własnym terenie

Znicz Pruszków ograł Concordię Elbląg 5:0 w niedzielnym meczu 26. kolejki piłkarskiej II ligi. Trzy gole zdobył Adrian Paluchowski.

Znicz przeważał od początku. Gospodarze wyszli na prowadzenie już w 12. minucie. Po dośrodkowaniu z prawej strony przez Marcina Bochenka, z pierwszej piłki skutecznie uderzył Adrian Paluchowski. W 29. minucie było 2:0. Znów akcja Znicza poszła prawą stroną. Marcin Rackiewicz zacentrował na głowę Michała Zapaśnika, który posłał piłkę pod poprzeczką bramki rywali. Do przerwy żółto-czerwoni schodzili przy prowadzeniu 3:0. Swoje drugie trafienie w meczu zaliczył Paluchowski. W 38. minucie wykorzystał dobre dośrodkowanie Macieja Machalskiego z rzutu wolnego.

Po zmianie stron wciąż przeważał Znicz. W 52. minucie wynik podwyższył Norbert Jędrzejczyk. Po tej sytuacji gospodarze pozwolili zamknąć się na kilka minut na swojej połowie. Gdy udało im się wyjść z kontrą, Marcin Rackiewicz został faulowany w polu karnym rywali. Do piłki ustawionej na 11. metrze podszedł Paluchowski i pewnym strzałem zdobył hat-tricka. W ten sposób ustalił również wynik meczu. Znicz mógł wygrać wyżej, ale kolejnych akcji już nie wykorzystał.

Po zwycięstwie nad Concordią Znicz awansował na 5. miejsce w tabeli. W kolejnym meczu zagra z czwartą Wisłą Puławy. Spotkanie odbędzie się w Puławach w sobotę 4 maja o godz. 16.00.

Znicz Pruszków – Concordia Elbląg 5:0
Bramki: Adrian Paluchowski (’12, ’38, ’64-karny), Michał Zapaśnik (’29), Norbert Jędrzejczyk (’52)
Żółte kartki: Norbert Jędrzejczyk, Patryk Kubicki – Rafał Loda, Mateusz Bogdanowicz, Michał Lepczak, Hieronim Zoch

Składy:
Znicz Pruszków: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Norbert Jędrzejczyk, Kamil Tomas – Maks Banaszewski (’78 Bartosz Niksiński), Michał Kucharski, Maciej Machalski (’63 Michał Chrabąszcz), Michał Zapaśnik (’76 Mateusz Majewski), Marcin Rackiewicz (’69 Patryk Kubicki) – Adrian Paluchowski

Concordia Elbląg: Hieronim Zoch – Tomasz Sambor, Mateusz Bogdanowicz, Szymon Sadowski, Michał Lepczak (’60 Łukasz Uszalewski) – Rafał Loda, Damian Szuprytowski (’74 Filip Zawierowski), Adrian Stępień, Michał Kiełtyka (’77 Michał Lewandowski) – Jakub Zejglic (’61 Łukasz Nadolny), Adrian Korzeniewski