Znana trasa Pruszkowskiej Masy Krytycznej

Organizatorzy Pruszkowskiej Masy Krytycznej podali trasę przejazdu rowerzystów. Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami wiedzie ona m.in obok Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego.

Pruszkowska Masa Krytyczna odbędzie się 25 marca. Rozpocznie się o godz. 17.30 przy Pałacu Ślubów na pl. Jana Pawła II od zbierania podpisów pod petycją do władz samorządowych.

W akcie protestu rowerzyści przejadą ulicami miasta. Najpierw skierują się ul. Kopernika, następnie z ul. Lipowej skręcą w Kraszewskiego i zatrzymają się pod Urzędem Miasta. Kolejnym celem będzie Starostwo Powiatowe. Masa dojedzie do niego ul. Prusa i Niepodległości.

Spod starostwa rowerzyści wyruszą ul. Drzymały i Kościuszki w stronę dworca kolejowego, dalej ul. Sienkiewicza, Staszica i Powstańców wrócą do centrum miasta. Po przejechaniu ul. Pogodną, Prusa, Armii Krajowej i Andrzeja cykliści zakończą masę symbolicznie przy torze kolarskim BGŻ Arena.

Celem Pruszkowskiej Masy Krytycznej jest uświadomienie władzom miasta i powiatu, że rowerzyści to duża grupa, o którą warto dbać. Jednocześnie rowerzyści chcą podkreślić, że rozwinięty system ścieżek rowerowych dobrej jakości, brak absurdów w postaci znaków drogowych czy przystanków na drogach rowerowych i bezpieczne, zadaszone stojaki to dobro dla wszystkich mieszkańców.

Źródło fot.: Regio-Media.pl

mat. organizatora

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Powiat odpowiedział na petycję rowerzystów Powiat odpowiedział na petycję rowerzystów
Prezydent Pruszkowa wbrew opinii GDDKiA Prezydent Pruszkowa wbrew opinii GDDKiA
Starzyński: kształcimy się w temacie rowerów Starzyński: kształcimy się w temacie rowerów
Masa Krytyczna przejechała po Pruszkowie Masa Krytyczna przejechała po Pruszkowie

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.