Dobre rozpoczęcie rundy przez piłkarzy

Znicz Pruszków wygrał w Nowym Dworze Mazowieckim ze Świtem 3:1. Klasycznym hat-trickiem popisał się Adrian Paluchowski. Był to pierwszy mecz po przerwie zimowej.

Hat-trick to zdobycie przez jednego piłkarza trzech goli w meczu. Klasyczny jest wtedy, gdy wszystkie bramki padają w jednej połowie. Takiego wyczynu dokonał właśnie w Nowym Dworze Mazowieckim Adrian Paluchowski. Te gole były bardzo ważne, ponieważ do przerwy prowadzili gospodarze, po strzale Kamila Szczepańskiego.

Pierwsza połowa należała do Świtu, ale po zmianie stron obraz gry diametralnie się zmienił. W 53. minucie Paluchowski wykorzystał rzut karny, który był podyktowany po faulu właśnie na nim. Po kilku minutach Znicz objął prowadzenie. Z prawej strony piłkę na 14. metr dośrodkował Marcin Rackiewicz, a przy błędach obrońców gospodarzy Paluchowski nie miał problemu ze zdobyciem drugiego gola. Wynik spotkania ustanowił także Paluchowski, w 90. minucie. Tym razem napastnik Znicza, będąc blisko bramki rywali, otrzymał podanie od Mariusza Zawodzińskiego, który popisał się świetną akcją z prawej strony.

Dzięki sobotniemu zwycięstwu Znicz awansował na 6. miejsce w tabeli II ligi, grupy wschodniej. W niedzielę 17 marca żółto-czerwoni podejmą na własnym terenie Wisłę Płock. Początek meczu w samo południe.

Świt Nowy Dwór Mazowiecki – Znicz Pruszków 1:3
Bramki: Kamil Szczepański (’32) – Adrian Paluchowski (’53-karny, ’59, ’90)
Żółte kartki: Łukasz Sosnowski, Paweł Nowotka – Adrian Paluchowski, Maks Banaszewski, Marcin Bochenek, Michał Kucharski

Świt: Michał Bigajski – Łukasz Sosnowski, Michał Krzymiński (’83 Mateusz Zawiska), Karol Drwęcki (C), Paweł Nowotka – Kamil Szczepański, Marcellinus Obem, George Enow, Karol Ziąbski – Michał Strzałkowski, Rafał Melon (’37 Przemysław Szabat)

Znicz: Paweł Pazdan – Marcin Bochenek, Arkadiusz Jędrych, Igor Biedrzycki, Kamil Tomas (’76 Michał Chrabąszcz) – Marcin Rackieiwcz, Norbert Jędrzejczyk, Michał Kucharski, Maks Banaszewski (’78 Mariusz Zawodziński), Michał Zapaśnik (’88 Daniel Nawrocki) – Adrian Paluchowski

Źródło fot.: Znicz Pruszków