Piłkarze Znicza wracają po zimie

W sobotę rozpocznie się runda wiosenna w piłkarskiej II lidze. W Zniczu nastąpiło kilka zmian kadrowych. Pruszkowianie przygotowali się rozgrywając 11 sparingów.

W sobotę 9 marca wraca II liga piłkarska. Pierwszym rywalem Znicza będzie Świt Nowy Dwór Mazowiecki. Początek spotkania o godz. 16.00. Świt w tym sezonie walczy o utrzymanie. Jest przedostatni w tabeli. W rundzie jesiennej zawodnicy Znicza wygrali w Pruszkowie 1:0 z nowodworzanami.

W przerwie zimowej drużynę Znicza opuściło sześciu zawodników. Nie ma co ukrywać, że kilku z nich stanowiło o sile pruszkowskiego zespołu. Dużym osłabieniem będzie brak Krzysztofa Kopcińskiego, który już ociera się o młodzieżową reprezentację Polski. Został jednak wypożyczony do Polonii Warszawa. Przemysław Sztybrych wybrał grę w Ursusie, natomiast Daniel Kokosiński przeszedł do Bałtyku Gdynia. Współpracę ze Zniczem zakończyli także Paweł Bylak, Dawid Duda (obaj wolny transfer) i Bartłomiej Barczak (Cuiavia Inowrocław).

W miejsce nieobecnych pruszkowski klub pozyskał: Jakuba Zielińskiego z Mazura Karczew, Michała Zielińskiego z Agrykoli Warszawa, Michała Zapaśnika ze Startu Otwock, Igora Biedrzyckiego ze Stomilu Olsztyn i Marcina Bochenka z Legii Warszawa. Nazwiska te mówią niewiele i dopiero będziemy mogli przekonać się o wartości tych piłkarzy.

W okresie przygotowawczym Znicz Pruszków rozegrał 11 meczów, w których zanotował po cztery zwycięstwa i porażki.

Przybyli:
Jakub Zieliński (Mazur Karczew), Michał Zieliński (Agrykola Warszawa), Michał Zapaśnik (Dolcan Ząbki / Start Otwock), Igor Biedrzycki (Stomil Olsztyn), Marcin Bochenek (Legia Warszawa)