Zwycięstwo piłkarzy Znicza

Znicz Pruszków wygrał ze Stalą Stalowa Wola 3:1 w meczu 16. kolejki II ligi. Dwie bramki zdobył najlepszy strzelec zespołu Adrian Paluchowski.

„Paluch” rozwiązał worek z golami. W 35. minucie ucieszył kibiców pięknym strzałem nożycami po podaniu z prawego skrzydła od Norberta Jędrzejczyka. Wkrótce po przerwie wyrównali goście po błędach defensywy Znicza. Najpierw we własnym polu karnym źle interweniował Arkadiusz Jędrych. Piłka trafiła do Krystiana Getingera, który zdecydował się na strzał. Uderzenie obronił Mateusz Czarnecki, ale po dobitce Wojciecha Fabianowskiego bramkarz pruszkowian nie miał już szans.

Na szczęście po następnych dziesięciu minutach znów prowadzili goście. Maciej Rackiewicz dośrodkował w „szesnastkę” Stali, a tam skutecznie głową uderzył Maciej Machalski. W 86. minucie zwycięstwo Znicza ostatecznie przypieczętował Paluchowski, który po samotnym rajdzie na prawym skrzydle skierował piłkę w dalszy słupek bramki gości.

Był to ostatni mecz tej jesieni w Pruszkowie. Za tydzień Znicz jedzie do Siedlec na potyczkę z niżej notowaną Pogonią. Obecnie Znicz zajmuje 6. miejsce w lidze, Pogoń jest 12. Mecz zaplanowano na 17 listopada, godz. 13.00.

Znicz Pruszków – Stal Stalowa Wola 3:1
Bramki: Adrian Paluchowski (’35, ’86), Maciej Machalski (’62) – Wojciech Fabianowski (’52)
Żółte kartki: Maciej Machalski, Przemysław Sztybrych, Michał Kucharski – Bartosz Hojarecki

Składy:
Znicz: Mateusz Czarnecki – Artur Januszewski, Michał Kucharski, Norbert Jędrzejczyk, Arkadiusz Jędrych – Krzysztof Kopciński (’68 Maksymilian Banaszewski), Maciej Machalski (’78 Dawid Duda), Michał Chrabąszcz, Marcin Rackiewicz (’75 Kamil Tomas), Przemysław Sztybrych – Adrian Paluchowski

Stal: Dawid Wołoszyn – Zbigniew Dąbek, Przemysław Żmuda, Sylwester Sikorski, Rafał Turczyn – Michał Kachniarz, Mateusz Kantor, Damian Łanucha, Bartosz Hojarecki (’76 Wojciech Białek), Wojciech Fabianowski – Krystian Getinger

Źródło fot.: Znicz Pruszków