Znicz przegrał na trudnym terenie

Piłkarze pruszkowskiego Znicza przegrali w Lublinie z Motorem 2:4. Sobotni rywale żółto-czerwonych to jedna z najsłabszych drużyn, która jednak u siebie gra wyjątkowo dobrze.

Zespół Motoru Lublin w tym sezonie spisuje się dość słabo. Przed meczem zajmował 15. miejsce w tabeli. Trzeba jednak pamiętać, że większość punktów w tym sezonie zdobył na własnym terenie. Z drugiej strony, po zwycięstwie Znicza nad Puszczą Niepołomice kibice mieli uzasadnione nadzieje na zwycięstwo w Lublinie.

Sobotnie spotkanie przyniosło grad goli, ale dopiero w drugiej połowie. Najpierw widzowie obejrzeli kilka dobrych akcji Znicza. Niestety żadna z nich nie zakończyła się golem. Ten padł dla gospodarzy w 21. minucie. Piotr Klepczarek egzekwował rzut wolny. Piłka trafiła do Radosława Kursy, który pokonał Mateusza Czarneckiego.

Motor podwyższył wynik jeszcze przed przerwą. W polu karnym faulowany był Damian Szpak, a „jedenastkę” na gola zamienił Karol Kostrubała.

Po zmianie stron pierwsza akcja gospodarzy przyniosła kolejne trafienie. Jego autorem został Artur Węska. Chwilę później lublinianie popełnili błąd we własnym polu karnym faulując piłkarza Znicza. Po strzale z 11. metra piłkę w siatce umieścił Adrian Paluchowski.

Kolejne bramki padły w końcówce spotkania. Najpierw Damian Szpak strzelił na 4:1, a w doliczonym czasie gry wynik meczu ustalił Daniel Kokosiński.

W kolejnym spotkaniu Znicz na własnym stadionie podejmie Stal Stalowa Wola. Mecz odbędzie się 11 listopada w samo południe.

Motor Lublin – Znicz Pruszków 4:2
Bramki: Radosław Kursa (’21), Karol Kostrubała (’35 – karny), Artur Węska (’46), Damian Szpak (’89) – Adrian Paluchowski (’48 – karny), Daniel Kokosiński (’92)
Żółte kartki: Radosław Kursa – Maciej Machalski, Paweł Bylak

Motor Lublin: Mateusz Oszust – Dawid Ptaszyński, Piotr Karwan, Łukasz Matuszczyk, Radosław Kursa – Vincent Kayizzi, Piotr Klepczarek, Bartosz Romańczuk (’60 Michał Ciarkowski), Karol Kostrubała, Damian Szpak – Artur Węska (’60 Ivan Jovanović)

Znicz Pruszków: Mateusz Czarnecki – Artur Januszewski, Arkadiusz Jędrych, Daniel Kokosiński, Michał Kucharski – Dawid Duda (’61 Michał Chrabąszcz), Maksymilian Banaszewski (’74 Paweł Bylak), Krzysztof Kopciński, Maciej Machalski, Marcin Rackiewicz (’85 Bartosz Niksiński) – Adrian Paluchowski

Źródło fot.: wikipedia.org