Znicz Pruszków wygrał z liderem!

Znicz Pruszków wygrał z Puszczą Niepołomice 1:0. Sobotni rywal żółto-czerwonych to lider II ligi grupy wschodniej.

Przez większość pierwszej połowy Znicz przeważał. Gospodarze skonstruowali kilka ciekawych akcji. Jedna z nich zakończyła się sukcesem. W 43. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Arkadiusz Jędrych pokonał bramkarza rywali uderzeniem głową.

Po zmianie stron sytuacja na boisku nie zmieniła się. Puszcza wyraźnie nie miała swojego dnia. Po powrocie na boisko Znicz był bliżej podwyższenia wyniku niż liderzy tabeli na doprowadzenie do remisu. W 49. minucie niezwykle groźny strzał oddał Maciej Machalski, a trzy minuty później w poprzeczkę trafił Norbert Jędrzejczyk.

W kolejnych minutach Znicz wciąż przeważał, dzięki czemu nie pozwalał Puszczy na rozwinięcie skrzydeł. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Faktem stało się zwycięstwo Znicza nad liderem grupy wschodniej II ligi.

Kolejna szansa na punkty w najbliższą sobotę. Znicz Pruszków jedzie do Lublina na mecz z 15. w tabeli Motorem. Początek spotkania o godz. 13.00.

Znicz Pruszków – Puszcza Niepołomice 1:0
Bramka: Arkadiusz Jędrych (’43)

Wyjściowe składy:
Znicz: Paweł Pazdan – Michał Kucharski, Arkadiusz Jędrych, Norbert Jędrzejczyk, Kamil Tomas – Dawid Duda, Maciej Machalski, Maksymilian Banaszewski, Marcin Rackiewicz, Przemysław Sztybrych – Adrian Paluchowski

Puszcza: Krystian Stępniowski – Marcin Zontek, Tomasz Księżyc, Marcin Biernat, Leszek Tarasek – Paweł Strózik, Sebastian Janik, Łukasz Nowak, Dmytro Rodin – Robert Paul, Paweł Morskwik