Puławy zasiadły na fotelu lidera w Pruszkowie

Znicz Pruszków przegrał na własnym boisku z Wisłą Puławy 0:2. Goście dzięki temu zwycięstwu objęli prowadzenie w tabeli II ligi piłkarskiej grupy wschodniej.

Pierwsza bramka padła w 22. minucie po kontrze zespołu z Puław. Michał Budzyński dobrze podaniem obsłużył Konrada Nowaka, który w sytuacji sam na sam z Pawłem Pazdanem pokonał bramkarza Znicza lobem.

W drugiej połowie na listę strzelców wpisał się sam Budzyński. W 62. minucie Nowak odwdzięczył się mu tym samym, czyli asystą. Techniczny strzał dał Wiśle Puławy drugiego gola i ostatecznie zwycięstwo.

Wisła Puławy wróciła na fotel lidera grupy wschodniej II ligi z 20-oma punktami. Znicz traci do niej  8 „oczek” i zajmuje 11. pozycję. W następnej kolejce, w niedzielę, żółto-czerwoni zagrają na wyjeździe z Pelikanem Łowicz. To obecnie wicelider tabeli.

Znicz Pruszków – Wisła Puławy 0:2
Bramki:  Konrad Nowak (’22), Michał Budzyński (’62)
Żółte kartki: Artur Januszewski, Norbert Jędrzejczyk, Kamil Tomas, Maks Banaszewski – Mikołaj Skórnicki

Znicz Pruszków: Paweł Pazdan – Michał Kucharski, Arkadiusz Jędrych, Norbert Jędrzejczyk, Kamil Tomas – Marcin Rackiewicz, Dawid Duda (’61 Paweł Bylak), Artur Januszewski, Mariusz Zawodziński (’78 Mateusz Majewski), Krzysztof Kopciński (’62 Maksymilian Banaszewski) – Adrian Paluchowski

Wisła Puławy : Nazar Peńkoweć – Mateusz Gawrysiak, Rafał Kursa, Mikołaj Skórnicki, Michał Budzyński – Dawid Pożak (’90 Mateusz Kozieł), Rafał Wiącek, Arkadiusz Maksymiuk, Szymon Martuś (’83 Stanisław Honczaruk), Marek Nowak (’70 Piotr Charzewski) – Konrad Nowak