Przełamanie Znicza z Radomiakiem

Po czterech meczach bez zwycięstwa piłkarzom Znicza Pruszków udało się wygrać. Na własnym boisku żółto-czerwoni pokonali Radomiaka Radom 2:0.

8. kolejka II ligi została rozegrana nietypowo, bo w środę. Meczem zamykającym było spotkanie w Pruszkowie, gdzie Znicz podejmował Radomiaka. Obie drużyny na ligowe zwycięstwo czekały od 3. kolejki, gdy Znicz wygrał z Resovią 1:0, a Radomiak z Wisłą Płock 3:1.

Na szczęście to pruszkowianie zdołali się przełamać. Pierwszą bramkę w 20. minucie zdobył młodzieżowy reprezentant Polski Krzysztof Kopciński. Duża w tym zasługa Mariusza Zawodzińskiego, który zdecydował się na strzał z ok. 18 metrów. Piłkę przed minięciem linii bramkowej dotknął jeszcze niepilnowany Kopciński.

Tuż po przerwie gospodarze podwyższyli wynik. Zespołową akcję, w sytuacji sam na sam z bramkarzem, wykończył Marcin Rackiewicz. W tej akcji znów widoczny był Zawodziński, który zaliczył asystę.

Dzięki środowemu zwycięstwu Znicz wyprzedził w tabeli Radomiaka i awansował na 8. miejsce. Kolejnym rywalem będzie Concordia Elbląg, która ma tyle samo punktów, co zespół z Pruszkowa. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę o godz. 12.00 w Elblągu.

Znicz Pruszków – Radomiak Radom 2:0
Bramki: Krzysztof Kopciński (’20), Marcin Rackiewicz (’46)
Żółte kartki: Dawid Duda, Michał Kucharski – Maciej Świdzikowski, Mateusz Radecki, Marcin Byszewski

Znicz Pruszków: Paweł Pazdan – Kamil Tomas, Artur Januszewski, Arkadiusz Jędrych, Daniel Kokosiński – Dawid Duda, Michał Kucharski, Krzysztof Kopciński (’90 Łukasz Sierociński), Marcin Rackiewicz (’85 Maks Banaszewski), Marcin Zawodziński (’54 Mateusz Majewski) – Paweł Bylak (’67 Adrian Paluchowski)

Radomiak Radom: Piotr Banasiak – Łukasz Wójcik (’79 Kacper Wnuk), Maciej Świdzikowski, Kabirolakunle Ojkutu, Łukasz Derbich – Sławomir Pach, Piotr Prędota, Mateusz Radecki (’60 Marcin Byszewski), Piotr Kornacki (’79 Krystian Puton) – Samuelson Odunka, Leandro Pereira(’46 Piotr Wlazło)

Źródło fot.: Radomiak Radom