Znicz wywiózł punkt z trudnego terenu

Znicz Pruszków zremisował na wyjeździe z Unią Tarnów 0:0 w meczu 6. kolejki grupy wschodniej piłkarskiej II ligi. Żółto-czerwoni przerwali serię trzech zwycięstw z rzędu „Jaskółek”.

Unia Tarnów to lider tabeli, który wygrał poprzednie trzy spotkania. Nic dziwnego, że pruszkowian czekał bardzo trudny test, z którego choćby punkt byłby satysfakcjonujący. W sobotnim meczu żadna z drużyn nie zdołała strzelić gola, dzięki czemu plan minimum Znicza udało się zrealizować.

Mecz był wyrównany, a obie strony miały dogodne okazje do zdobycia bramki. W pruszkowskim zespole bardzo aktywny był Paweł Bylak, który grał na „szpicy”, oraz Dawid Duda w drugiej linii. Obaj zawodnicy stworzyli kilka ciekawych akcji.

Po sześciu seriach spotkań zespół z Pruszkowa zajmuje 10. miejsce w tabeli. W następnej kolejce, 15 września, Znicz podejmie na własnym stadionie Wigry Suwałki, które mają punkt straty do żółto-czerwonych.

Unia Tarnów – Znicz Pruszków 0:0
Żółta kartka: Łukasz Kazik

Unia Tarnów: Tomasz Libera – Łukasz Jamróg, Dominik Bednarczyk, Marcin Furmański, Paweł Węgrzyn – Piotr Drozdowicz (’72 Roger Radliński), Łukasz Kazik, Adrian Ślęzak, Robert Witek – Fabian Fałowski (’75 Dawid Sojda), Jakub Wróbel

Znicz Pruszków: Paweł Pazdan – Daniel Kokosiński, Artur Januszewski, Arkadiusz Jędrych, Michał Kucharski – Maksymilian Banaszewski, Mariusz Zawodziński (’85 Mateusz Majewski), Przemysław Sztybrych, Norbert Jędrzejczyk, Dawid Duda – Paweł Bylak (’90 Łukasz Sierociński)

Źródło fot.: Znicz Pruszków