Ważne zwycięstwo Znicza

Znicz Pruszków wygrał na własnym boisku z Resovią Rzeszów 1:0. Żółto-czerwoni są wciąż niepokonaną drużyną w tym sezonie. Dla Resovii była to pierwsza porażka.

Pierwszy atak w meczu należał do gości, ale to Znicz zadał szybko skuteczny cios. W 20. minucie na skrzydle faulowany był Krzysztof Kopciński. Sam poszkodowany wykonał rzut wolny. Pomocnik Znicza dośrodkował na głowę Przemysława Sztybrycha, który pokonał bramkarza Resovii.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie, choć obie strony miały realne szanse na strzelenie gola.

Po trzech kolejkach Znicz Pruszków ma na koncie dwa zwycięstwa u siebie i remis na wyjeździe. Dzięki temu żółto-czerwoni zajmują trzecie miejsce w tabeli. Resovia, ostatni rywal pruszkowian, po sobotniej porażce spadła na czwartą pozycję.

W następnej kolejce Znicz zmierzy się z Siarką Tarnobrzeg, która w trzech meczach zdobyła dwa punkty. Mecz odbędzie się na wyjeździe 25 sierpnia o godz. 17.00.

Znicz Pruszków – Resovia Rzeszów 1:0
Bramka: Przemysław Sztybrych (’20)
Żółta kartka: Mariusz Zawodziński

Znicz Pruszków: Paweł Pazdan – Michał Chrabąszcz, Arkadiusz Jędrych, Daniel Kokosiński, Michał Kucharski – Norbert Jędrzejczyk, Krzysztof Kopciński, Przemysław Sztybrych (’75 Dawid Duda), Kamil Tomas (’83 Maksymilian Banaszewski), Mariusz Zawodziński – Daniel Kraska (’59 Paweł Bylak)

Resovia Rzeszów: Marcin Pietryka – Wiesław Kozubek, Konrad Domoń, Mirosław Baran, Kamil Słaby – Michał Ogrodnik, Andrij Nikanovych, Dariusz Frankiewicz (’46 Marcin Juszkiewicz), Mateusz Świechowski (’66 Damian Buczyński), Tomasz Ciećko (’58 Dariusz Brągiel) – Sebastian Hajduk (’46 Piotr Krawczyk)

Źródło fot.: Znicz Pruszków