Zmiany rozkładu SKM co kilka dni

W niedzielę zacznie obowiązywać nowy rozkład Szybkiej Kolei Miejskiej. Kolejne wersje będą wchodzić w życie co kilka dni.

Nowy rozkład SKM będzie wprowadzony oczywiście ze względu na modernizację linii kolejowej z Warszawy do Skierniewic. Kolejne etapy prac wymuszają częste zmiany w kursowaniu pociągów. Wersje rozkładów w najbliższych tygodniach będą zmieniać się co kilka dni.

W porównaniu z obecnie obowiązującym rozkładem, w najbliższym tygodniu sytuacja na linii średnicowej poprawi się. Ilość połączeń realizowanych przez SKM się zwiększy. Najgorzej będzie w dniach 25 i 26 października. Na te dni rozkład SKM przypomina ser szwajcarski.

Aby zminimalizować skutki utrudnień, Zarząd Transportu Miejskiego zwiększy częstotliwość kursowania autobusów zastępczych ZS1. Obecnie kursują one jedynie w godzinach szczytu. Od poniedziałku będą jeździć przez cały dzień, a także w soboty i niedziele. Ułatwieniem ma być również wzajemne honorowanie wszystkich rodzajów biletów przez Koleje Mazowieckie, Zarząd Transportu Miejskiego i Warszawską Kolej Dojazdową. Szczegóły są zamieszczone na stronach przewoźników.

Przypominamy, że od niedzieli będzie obowiązywał również nowy rozkład Kolei Mazowieckich.

Wszystkie wersje rozkładów KM i SKM są dostępne w naszym NIEZBĘDNIKU.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Dodatkowe pociągi w Sylwestra Dodatkowe pociągi w Sylwestra
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień
ZS1 zostaje, „wspólny bilet” też ZS1 zostaje, „wspólny bilet” też

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.