WKD odwołała remont! Po raz trzeci!

Warszawska Kolej Dojazdowa w piątek odwołała remont, który zapowiadała od pewnego czasu, a który to miał rozpocząć się w poniedziałek. Powodem są kwestie techniczne.

O odwołaniu remontu Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała na swojej stronie internetowej. Z komunikatu wynika, że remont odbędzie się w innym terminie, którego jeszcze nie znamy. Powodem tak nagłej zmiany są kwestie techniczne, które wystąpiły w piątek.

„Odwołanie prac remontowych we wskazanym powyżej terminie jest związane z nieprzejęciem placu budowy przez Wykonawcę w dniu 10.10.2014 r. z przyczyn technicznych utrudniających prowadzenie ruchu składów pociągowych według planowanego zestawienia w obrębie stacji kolejowej Pruszków z zapewnieniem wjazdu na linię kolejową nr 512 (linia kolejowa Pruszków – Komorów)” – czytamy.

Przypomnijmy, że linia nr 512 to jedyne połączenie WKD z linią kolejową. Tylko tą drogą każdy pociąg może wjechać na tory WKD.

Piątkowa decyzja jest kontynuacją prób spółki dotyczących wyremontowania kolejnego odcinka linii. Pierwsze plany mówiły o wakacjach 2013 roku. W sierpniu tamtego roku miały być przeprowadzone prace na odcinku Malichy – Komorów. WKD ogłaszała kilka przetargów, ale za każdym razem wszyscy oferenci mieli wygórowane oczekiwania finansowe.

W minione wakacje WKD chciała z kolei wyremontować tor pomiędzy Warszawą Śródmieście i Komorowem. Tym razem nie udało się ze względu na brak odpowiednich uprawnień wyłonionego w przetargu wykonawcy. Przewoźnik szukał kolejnego rozwiązania, którym miał być częściowy remont wspomnianego odcinka na jesieni. W piątek okazało się, że „do trzech razy sztuka” nie zawsze się jednak sprawdza.

Wzajemne honorowanie biletów WKD-ZTM-KM

Mimo odwołanego remontu na linii WKD, decyzja o wzajemnym honorowaniu biletów trzech lokalnych przewoźników kolejowych zostaje podtrzymana i będzie obowiązywała w dniach 12 października – 16 listopada. [czytaj szczegóły]

Źródło fot.: Rynek Kolejowy

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień
ZS1 zostaje, „wspólny bilet” też ZS1 zostaje, „wspólny bilet” też

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.