Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień

Przez cały szczyt popołudniowy trwała naprawa zepsutych urządzeń sterowania ruchem kolejowym. Utrudnienia potrwają do końca doby.

Do awarii doszło około godz. 14.00. Wtedy zaczyna się popołudniowy szczyt komunikacyjny. I choć tuż przed Świętami Bożego Narodzenia podróżnych może być mniej, to utrudnienia odbiły się szerokim echem.

Powodem kłopotów stały się urządzenia sterowania ruchem kolejowym w tunelu średnicowym. Według relacji fanpage’a facebookowego Kolejowy Pruszków powodem są obfite opady deszczu.

W wyniku awarii pociągi były przepuszczane przez centrum Warszawy w odstępach 15-minutowych. To oczywiście spowodowało ogromne opóźnienia, nawet do trzech godzin. Ponadto część pociągów Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskich została całkowicie odwołana, niektóre kursy zostały skrócone.

Awarię kolejarze usunęli po godz. 17.00. Znaczne opóźnienia będą występować do końca doby. Do północy obowiązuje wzajemne honorowanie biletów pomiędzy przewoźnikami. Na bilecie KM można podróżować każdym środkiem komunikacji warszawskiej w obu strefach. Bilety ZTM uprawniają do przejazdu Kolejami Mazowieckimi do Pruszkowa. Bilety KM i ZTM są także honorowane na całej trasie WKD.

Źródło fot.: kurierkolejowy.eu

[facebook_like_button]

Tagi: , , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Zmiany przystankowe na linii ZS1 Zmiany przystankowe na linii ZS1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.