ZS1 zostaje, „wspólny bilet” też

W najbliższą niedzielę wchodzi w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Zarząd Transportu Miejskiego zostawi linię ZS1. Wiadomo już także, że oferta „wspólnego biletu” zostanie przedłużona na kolejny rok.

Nowy rozkład – nowe zasady

14 grudnia wchodzą w życie nowe rozkłady jazdy Kolei Mazowieckich i Szybkiej Kolei Miejskiej. Umieściliśmy je kilka dni temu w naszym NIEZBĘDNIKU. Będzie więcej pociągów realizujących połączenia pomiędzy naszym regionem i stolicą. Mieszkańcy zastanawiali się od pewnego czasu, czy zastępcza linia autobusowa ZS1 zostanie zlikwidowana. Otóż nadal będzie funkcjonować, ale w zmniejszonym zakresie – w dni powszednie i tylko w godzinach szczytu.

W ostatnim czasie, gdy rozkłady kolejowe były wyjątkowo dziurawe, obowiązywało wzajemne honorowanie wszystkich rodzajów biletów pomiędzy WKD, KM i ZTM. Z tego układu od 14 grudnia wycofuje się Warszawska Kolej Dojazdowa. Wciąż na wszystkich rodzajach biletów, zgodnie z granicami strefowymi ZTM będzie można podróżować w pociągach Kolei Mazowieckich. Z kolei mając ważny bilet KM podróżni będą mogli przejechać pociągami linii nr 1 SKM oraz wybranymi autobusami. Lista dostępna jest na stronie ZTM.

Wspólny bilet ZTM-KM-WKD

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich stale korzystających z komunikacji szynowej. Wiadomo, że oferta „wspólny bilet ZTM-KM-WKD” zostanie przedłużona do końca 2015 roku.

- Jakiś czas temu wysłaliśmy do wszystkich gmin informacje o kosztach. Żaden z samorządów nie zgłaszał uwag. Nie mamy niepokojących informacji w tym temacie – powiedziała nam Magdalena Potocka z Zarządu Transportu Miejskiego.

Informacje te potwierdził Andrzej Kurzela, wiceprezydent Pruszkowa odpowiedzialny m.in. za kwestie komunikacji. Stosowne umowy mają zostać podpisane do końca tego roku lub na początku następnego.

Źródło fot.: ZTM

[facebook_like_button]

Tagi: , , , ,

Podobne wiadomości:

Rozkład SKM okrojony Rozkład SKM okrojony
Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Zmiany przystankowe na linii ZS1 Zmiany przystankowe na linii ZS1

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.