Przegrany sparing Znicza z ekstraklasowcem

Nie było niespodzianki w towarzyskim meczu pomiędzy Polonią Warszawa i Zniczem Pruszków, choć to żółto-czerwoni objęli prowadzenie jako pierwsi. Ostatecznie drużyna z Ekstraklasy wygrała 4:1.

Początek spotkania należał do Polonii, która przeprowadziła dwie groźne akcje. Obie zakończyły się niecelnymi strzałami głową. W 26. minucie zaatakował Znicz. Na środku boiska piłkę przejął Daniel Nawrocki i rozegrał ją na prawo do Marcina Rackiewicza. Ten dośrodkował w pole karne, gdzie czekał Dawid Duda. Po jego strzale piłka trafiła do bramki strzeżonej przez Dominika Budzyńskiego. „Czarne Koszule” wyrównały jeszcze przed przerwą. W 35. minucie sędzia podyktował rzut karny, po faulu na Danielu Gołębiewskim. Skutecznym wykonawcą „jedenastki” był Aviram Baruchyan.

W drugiej części gry strzelali już tylko rywale Znicza. Polonia wyszła na prowadzenie w 58. minucie, gdy Mateusza Czarneckiego pokonał Łukasz Teodorczyk. W 68. minucie na listę strzelców wpisał się Tomasz Brzyski, a siedem minut później Mateusz Gliński.

Mecz odbył się w Nadarzynie, na stadionie GLKS. Znicz 15 sierpnia pojedzie do Płocka, aby z miejscową Wisłą walczyć o ligowe punkty w 2. kolejce.

Polonia Warszawa – Znicz Pruszków 4:1
Bramki: Aviram Baruchyan (35-karny), Łukasz Teodorczyk (58), Tomasz Brzyski (68) i Mateusz Gliński (75)

Polonia Warszawa: Dominik Budzyński (‚ 46,Mariusz Pawełek) – Aleksandar Todorovski (’59 Grzegorz Fonfara), Marcin Baszczyński (’46 Wojciech Szymanek), Adam Kokoszka (’46, Piotr Gurzęda), Tomasz Brzyski (’46 Adam Pazio) – Mateusz Michalski (’46 Mateusz Gliński), Tomasz Hołota (’46 Borys Rusak), Łukasz Piątek (’46 Diemé Yahiya), Aviram Baruchyan (’46 Łukasz Teodorczyk), Paweł Wszołek (’65 Tomasz Brzyski) – Daniel Gołębiewski (’71 Mateusz Michalski).

Znicz Pruszków: 12. Paweł Pazdan (’46 Mateusz Czarnecki) – Michał Chrabąszcz (’46 Kamil Tomas), Arkadiusz Jędrych, Daniel Kokosiński (’46 Norbert Jędrzejczyk), Michał Kucharski (’61 Mateusz Majewski) – Marcin Rackiewicz (’46 Krzysztof Kopciński), Przemysław Sztybrych (’72 Igor Mińkowski), Dawid Duda (’55 Maciej Machalski), Daniel Nawrocki (’46 Mariusz Zawodziński), Daniel Kraska (’46 Maksymilian Banaszewski) -Adrian Paluchowski (’50 Bartosz Niksiński)

Źródło fot.: Znicz Pruszków