Nowe szanse przed Brwinowem

Trwają prace nad stworzeniem „Lokalnego programu rewitalizacji obszarów miejskich i wiejskich gminy Brwinów na lata 2014-2025”, dzięki któremu gmina Brwinów będzie mogła m.in. zwiększyć szanse na pozyskanie środków zewnętrznych z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Przez rewitalizację, zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju Regionalnego, należy rozumieć kompleksowy i wieloletni proces przemian przestrzennych, technicznych, społecznych i ekonomicznych prowadzony w obszarze zdegradowanym, celem nadania mu nowej jakości funkcjonalnej i stworzenia warunków do jego rozwoju. Pomoc może być udzielana na rewitalizację obszarów zdegradowanych, modernizację części wspólnych wielorodzinnych budynków mieszkalnych, wspieranie kultury i dziedzictwa kulturowego.

W związku z opracowaniem „Lokalnego programu…” w gminie Brwinów planowane jest przeprowadzenie konsultacji społecznych. W szczególny sposób do wzięcia udziału w nich zaproszeni są przedsiębiorcy i organizacje pozarządowe działające na terenie gminy Brwinów oraz wszyscy mieszkańcy zainteresowani rewitalizacją. Inwestorzy, dzięki unijnym środkom przeznaczonym na rewitalizację, mogą otrzymać niskooprocentowane pożyczki i zaplanować rentowne przedsięwzięcia. Ważne jest, by przewidzieli przy tym korzyści dla mieszkańców. Można w ten sposób np. otrzymać pożyczkę na rewitalizację budynków zabytkowych lub udostępnianych na cele kulturalno-społeczne itp.

Dzięki środkom pochodzącym z tzw. inicjatywy Jessica już pięknieją polskie miasta, a ich mieszkańcy zyskują lepsze warunki do życia i inwestowania. Gmina Brwinów również chce czerpać korzyści z możliwości, jakie otwiera nowa perspektywa finansowa Unii Europejskiej. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w środę 14 stycznia 2015 r. o godz. 17.00 w sali OSP w Brwinowie przy ul. Pszczelińskiej 3.

inf. prasowa

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Linie nr 4 i 5 będą połączone? Linie nr 4 i 5 będą połączone?
Huczne przyjęcie nowego auta w OSP Huczne przyjęcie nowego auta w OSP
Owczarnia doczeka się placu zabaw Owczarnia doczeka się placu zabaw
Kolejne dofinasowanie dla Brwinowa Kolejne dofinasowanie dla Brwinowa

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.