Linie nr 4 i 5 będą połączone?

Wszystko wskazuje na to, że pruszkowskie linie nr 4 i 5 zostaną połączone. Władze miasta czekają na ewentualne uwagi do końca roku.

Linia nr 4 i 5 kursuje na Gąsinie. „Czwórka” krąży po dzielnicy, dowożąc jej mieszkańców do dworca kolejowego. Najmłodsza w pruszkowskiej komunikacji linia nr 5 łączy Osiedle Staszica z Gąsinem. Autobusy na tej trasie przejeżdżają przez przejazd kolejowy w Parzniewie, ale nie docierają do konkretnego celu, ale robiąc pętlę wracają w stronę blokowiska.

Po wielu głosach mówiących o nierentowności tego typu rozwiązań, władze Pruszkowa wreszcie zaczynają planować komunikację z głową. Obie linie mają być połączone, a proponowana trasa ma przebiegać od pętli na Osiedlu Staszica przez przejazd kolejowy i Gąsin do dworca po jego północnej stronie. Powrót ma się odbywać praktycznie tą samą drogą.

W rozkładzie miałoby się znaleźć po 25 kursów w każdą stronę. Autobusy miałyby się zatrzymywać przy 14-tu przystankach.

Wydaje się, że miasto podjęło decyzję. Do końca roku czeka jednak na ewentualne uwagi i sugestie. Stąd nasz tryb przypuszczający. Mieszkańcy mogą pisać na adres amiros@miasto.pruszkow.pl.

Zobacz proponowaną trasę
Zobacz proponowany rozkład jazdy

[poll id="15"]

Źródło fot.: Urząd Miasta Pruszkowa

[facebook_like_button]

Tagi: , , , , ,

Podobne wiadomości:

Zmiana w pruszkowskiej komunikacji Zmiana w pruszkowskiej komunikacji
Nowe szanse przed Brwinowem Nowe szanse przed Brwinowem
Kolejny film dla dzieci w Pruszkowie Kolejny film dla dzieci w Pruszkowie
Komunikacja pruszkowska i PKS w święta Komunikacja pruszkowska i PKS w święta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.