Owczarnia doczeka się placu zabaw

Władze Gminy Brwinów podpisały umowę dotacyjną, dzięki której w Owczarni zostanie wybudowany plac zabaw i rekreacji. Zarówno dzieci, jak i dorośli znajdą coś dla siebie.

We wtorek 26 sierpnia burmistrz Brwinowa Arkadiusz Kosiński oraz skarbnik Elżbieta Dolota podpisali umowę dotacyjną na realizację projektu „Budowa placu zabaw i rekreacji dla dzieci i młodzieży wraz z zatoką parkingową w ciągu ul. Żółwińskiej, zjazdem oraz ogrodzeniem terenu w Owczarni”. Dzięki temu uzyskano środki w wysokości 129,5 tys. zł.

Projekt zakłada budowę ogrodzonego placu zabaw  z czterema strefami zabaw i rekreacji dla najmłodszych dzieci, starszych dzieci, młodzieży i dorosłych. Dla tych ostatnich powstaną urządzenia do ćwiczeń fitness oraz plac do gry w boule. Zarezerwowany został też teren pod przyszłe boisko do gier zespołowych z alejkami, wjazdem i miejscami postojowymi. Dodatkowo na terenie placu zabaw zostaną ustawione ławki, kosze na śmieci i stojaki na rowery. Wzdłuż zachodniej granicy działki, od strony zabudowań, zostanie posadzony żywopłot z krzewów iglastych.

Projekt jest współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi IV Leader, Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013.

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Wyłączenia prądu w najbliższych dniach Wyłączenia prądu w najbliższych dniach
Nowe szanse przed Brwinowem Nowe szanse przed Brwinowem
Planszówka z brwinowskimi miejscowościami Planszówka z brwinowskimi miejscowościami
Nowy plac rekreacyjny Nowy plac rekreacyjny

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.