Nowe przedszkole gotowe na przyjęcie dzieci

W niedzielę nowe przedszkole w Brwinowie zostanie udostępnione zwiedzającym, a w poniedziałek zaczną do niego uczęszczać dzieci. Obiekt mieści się przy ul. Piłsudskiego.

Przedszkole miało powstać w wakacje, jednak ze względu na problemy wykonawcy termin musiał zostać przesunięty. Rodzice dzieci, które w wiosennej rekrutacji dostały się do placówki, musieli czekać na dokończenie inwestycji. Przedszkole wreszcie zostało ukończone. Obiekt przeszedł wszystkie odbiory, więc gmina udostępnia go mieszkańcom.

Uroczyste otwarcie nastąpi w niedzielę o godz. 14.30. Około godz. 15.15 dzieci zostaną zaproszone na teatrzyk „O kreciku”, natomiast dorośli będą mogli zwiedzić budynek.

Obiekt pomieści setkę dzieci podzielone na cztery grupy. Każda będzie miała swoją salę z własną łazienką i magazynkiem. Ważnym miejscem jest nowoczesna kuchnia. Przewidziano także pomieszczenia na pokój nauczycielski i dla pracowników administracji.

Na zewnątrz teren został wyposażony w trzy oddzielne place zabaw, przeznaczone dla różnych grup wiekowych. Inwestor zadbał o urządzenie zieleni oraz o miejsca parkingowe. Na terenie przedszkola oraz przy ulicy będzie można zaparkować jednocześnie 38 samochodów.

Źródło fot.: Urząd Gminy Brwinów

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Nowe przedszkole otwarte Nowe przedszkole otwarte
Piastowskie placówki wyróżnione Piastowskie placówki wyróżnione
Brwinów: budowa przedszkola opóźniona? Brwinów: budowa przedszkola opóźniona?
Rekrutacja do przedszkoli rozpoczęta Rekrutacja do przedszkoli rozpoczęta

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.