Rekrutacja do przedszkoli rozpoczęta

Od 1 marca ruszyła rekrutacja do przedszkoli publicznych na rok 2014/2015. Termin składania wniosków upływa 31 marca.

Rodzice dzieci w wieku przedszkolnym, które dotychczas nie chodziły do przedszkola publicznego, w marcu mają czas na złożenie „Wniosku o przyjęcie do przedszkola” ich pociechy do wybranej placówki. Rozpoczęła się bowiem rekrutacja na rok 2014/2015. Rodzice tych dzieci, które już uczęszczają do przedszkoli będą jedynie potwierdzać wolę kontynuacji edukacji w danej placówce poprzez „Deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego”. Mogą to zrobić w dniach od 3 marca do 21 marca 2014 roku.

W Pruszkowie rekrutacja jest prowadzona we wszystkich placówkach przedszkolnych poza Przedszkolem Publicznym Nr 4, w którym przeprowadzana jest przebudowa budynku. W Piastowie, Brwinowie i Michałowicach rekrutacja odbywa się w każdym przedszkolu publicznym.

W tym roku obowiązują nowe zasady przyjęć, w myśl których na pierwszeństwo przyjęcia do przedszkola mają wpływ takie kryteria jak: wielodzietność, niepełnosprawność dziecka, jego rodzeństwa lub jednego z rodziców (albo obojga), samotne wychowywanie dziecka przez jednego rodzica czy opieka zastępcza. Wszystkie z tych kryteriów są równorzędne.

Nowe przepisy dają dyrektorom placówek w porozumieniu z organem prowadzącym możliwość sformułowania dodatkowych kryteriów. Nowością w procesie rekrutacji jest także fakt, że miejsca w przedszkolach przydziela komisja rekrutacyjna, a nie dyrektor.

Źródło fot.: Przedszkole Miejskie nr 3 w Piastowie / Stary budynek

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Nowe przedszkole otwarte Nowe przedszkole otwarte
Nowe przedszkole gotowe na przyjęcie dzieci Nowe przedszkole gotowe na przyjęcie dzieci
Piastowskie placówki wyróżnione Piastowskie placówki wyróżnione
Brwinów: budowa przedszkola opóźniona? Brwinów: budowa przedszkola opóźniona?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.