Brwinów: budowa przedszkola opóźniona?

Od prawie roku trwa budowa nowego przedszkola w Brwinowie przy ul. Piłsudskiego. W piątek radni podjęli decyzję, że będzie to filia placówki nr 1, a nie oddzielny podmiot. Taki zabieg jest spowodowany obawą o ewentualne opóźnienia przy budowie.

„Zaproponowane rozwiązanie pozwala (…) uniknąć dodatkowych nakładów finansowych niezbędnych do ewentualnego zorganizowania nowej placówki, a jednocześnie zaoszczędzić czas, tak aby fnowoutworzona filia mogła rozpocząć swoją działalność niezwłocznie po zakończeniu prac budowlanych i uzyskaniu ostatecznego pozwolenia na użytkowanie budynku.” – czytamy w uzasadnieniu uchwały.

Obawy o czasową realizację inwestycji wyraziła Mirosława Kosiaty z Urzędu Gminy Brwinów.

- Nie wiadomo, kiedy przedszkole ruszy, gdyż budowa trwa. Możemy mieć sytuację, że będzie gotowe na 1 września, ale może się okazać, że będzie to 1 października, wcześniej lub później – przyznała.

W tej sytuacji utworzenie filii istniejącego przedszkola jest rozwiązaniem bardziej praktycznym. Obecna placówka przeprowadzi nabór na rok 2014/2015. Dyrekcja tej placówki zorganizuje także nabór dla personelu nowego obiektu.

Przypomnijmy, że według pierwszych planów budynek miał być gotowy w czerwcu 2014 roku. Dzięki inwestycji o 100 miejsc zwiększy się ilość miejsc w gminnych przedszkolach. Na terenie wokół budynku powstaną dwa place zabaw dostosowane do różnego wieku przedszkolaków oraz parking na 26 samochodów. Dodatkowe 12 miejsc pojawi się przy ul. Piłsudskiego.

Utworzenie filii nie zamyka drogi do powstania odrębnej placówki.

- Nie zamyka to na przyszłość drogi do usamodzielnienia się nowego przedszkola jako odrębnej jednostki, ale na początek powołanie filii jest najbardziej racjonalną decyzją – podsumowuje Mirosława Kosiaty.

Źródło fot.: Regio-Media / Miejsce powstania nowego przedszkola.

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Kolejne zaprzysiężenia włodarzy Kolejne zaprzysiężenia włodarzy
Nowe przedszkole otwarte Nowe przedszkole otwarte
Nowe przedszkole gotowe na przyjęcie dzieci Nowe przedszkole gotowe na przyjęcie dzieci
Kolejni radni wybrali przewodniczących Kolejni radni wybrali przewodniczących

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.