Ograniczony ruch pociągów WKD

Przez nieco ponad miesiąc ruch pociągów na linii WKD będzie ograniczony. Powodem jest remont jednego z torów.

Warszawska Kolej Dojazdowa 13 października zamknie tor nr 1 pomiędzy Warszawą Zachodnią i Warszawą Śródmieście. Przez miesiąc na jej zlecenie będzie prowadzony remont. Utrudnienia potrwają do 16 listopada.

W czasie remontu ruch pociągów będzie znacznie ograniczony. Przede wszystkim zmaleje ilość połączeń ze stolicą. W porannym i popołudniowym szczycie będą jeździć dodatkowe autobusy, które zostały uwzględnione w rozkładzie razem z pociągami. Wyruszą one z przystanku przy stacji WKD w Pruszkowie i dotrą do Dworca Zachodniego. Przewoźnik podkreśla, że w pojazdach nie będzie kasowników, więc bilety trzeba będzie podpisywać w miejscu przeznaczonym na odcisk kasownika.

Dużym ułatwieniem będzie honorowanie biletów WKD w pociągach Kolei Mazowieckich na odcinku pomiędzy Grodziskiem i Warszawą Śródmieście. Kasować je będzie można u kierowników pociągów. Należy ich szukać po wejściu w pierwsze drzwi od przodu.

O wspomnianym remoncie słychać już było na wiosnę. WKD chciała jednak przeprowadzić prace na dużo większą skalę – pomiędzy Warszawą Śródmieście i Opaczą. Niestety pojawiły się problemy ze zwycięzcą przetargu. Konkurs ostatecznie został unieważniony. WKD zrezygnowała z pomysłu remontu ze względu na kończące się wakacje. Teraz prace obejmą mniejszy odcinek.

Źródło fot.: WKD

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Znowu padło WKD Znowu padło WKD
WKD miała opóźnienia WKD miała opóźnienia
Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień Paraliż kolejowy, 3 godz. opóźnień
ZS1 zostaje, „wspólny bilet” też ZS1 zostaje, „wspólny bilet” też

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.