Tunel pod torami coraz bliżej?

Z początkiem czerwca zamknięty został przejazd kolejowy łączący ul. Działkową i ul. Błońską. Trwają końcowe ustalenia dotyczące budowy przejazdu pod torami.

Nie ulega wątpliwości fakt, że przejazd kolejowy łączący północną i południową część Pruszkowa jest potrzebny. Jego obecna lokalizacja (przedłużenie ul. Przejazdowej) jest sporym utrudnieniem dla mieszkańców os. Staszica i Parzniewa, którzy muszą codziennie przemieszczać się na drugą stronę torów.

Rozwiązaniem byłoby utworzenie przejścia pod torami w miejscu starego przejazdu kolejowego. Do tego od kilku lat dążą władze miasta. W tej chwili trwają końcowe ustalenia włodarzy Pruszkowa z Ministerstwem Infrastruktury i Rozwoju, PKP – PLK i Powiatem Pruszkowskim mające doprowadzić do budowy tunelu drogowego pod torami kolejowymi w ciągu ul. Błońskiej i ul. Działkowej. Według założeń tunel ma mieć 3,5 m wysokości i służyć pieszym, samochodom osobowym oraz służbom ratunkowym.

Autorem projektu wykonanego na zlecenie Urzędu Miasta Pruszków jest firma Vivalo. Władze miasta chcą bezpłatnie przekazać grunty pod tę inwestycję.

Pozostaje czekać na pozytywny rozwój wydarzeń.

Źródło fot.: Urząd Miasta Pruszków

[facebook_like_button]

Tagi: 

Podobne wiadomości:

Przejazd kolejowy w Pruszkowie zamknięty Przejazd kolejowy w Pruszkowie zamknięty
Dalekie plany przebudowy drogi do Parzniewa Dalekie plany przebudowy drogi do Parzniewa
Od soboty nowy przejazd kolejowy Od soboty nowy przejazd kolejowy
Droga otwarta miesiąc wcześniej! Droga otwarta miesiąc wcześniej!

Jedna Odpowiedź

  1. Z tej notatki wynika, że na Gąsinie ludzie nie mieszkają, bo tylko mieszkańcy os. Staszica i Parzniewa przemieszczają się na drugą stronę torów.
    Do czasu wybudowania tunelu ( teraz obietnica tunelu to tylko propaganda przedwyborcza) powinien być uruchomiony przejazd kolejowy łączący ul Działkową i Błońską dla pieszych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.