Dalekie plany przebudowy drogi do Parzniewa

W związku z modernizacją linii kolejowej, w Pruszkowie na początku czerwca został zamknięty przejazd kolejowy przy ul. Działkowej. Przysporzyło to sporo problemów zarówno zmotoryzowanym, jak i pieszym. Rozwiązaniem niektórych z nich mogłaby być przebudowa ul. 36. Pułku Piechoty Legii Akademickiej.

Zamknięcie przejazdu kolejowego przy ul. Działkowej w Pruszkowie utrudniło życie szczególnie pieszym, którzy aby przedostać się na drugą stronę torów, np. z Osiedla Staszica na Gąsin, nie dość, że muszą „nadrabiać drogi” idąc do nowego przejazdu i z powrotem (razem to prawie 3 kilometry) to jeszcze po stronie Parzniewa zmuszeni są do wędrowania brzegiem dosyć ruchliwej i dziurawej drogi 36. P.P. Legii Akademickiej. Nie ma w tym miejscu ani chodnika dla pieszych, ani ścieżki dla rowerzystów. Dodatkowo droga ta jest w bardzo złym stanie i kierowcy zmuszeni są do jazdy slalomem miedzy dziurami w jezdni. Stwarza to wiele niebezpiecznych sytuacji dla wszystkich użytkowników drogi.

Niestety ta sytuacja nie zmieni się zbyt szybko.

- Plan przebudowy ul. 36. P.P. Legii Akademickiej został wpisany w Wieloletnią Prognozę Finansową na lata 2014–2015. Zostanie tam przebudowana nawierzchnia jezdni oraz powstanie chodnik i ścieżka rowerowa – informuje nas rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Pruszkowie Agnieszka Kuruliszwili.

Na przebudowę ulicy z Osiedla Staszica do owego przejazdu kolejowego trzeba będzie jeszcze poczekać, ponieważ obecnie trwają prace związane z pozyskiwaniem gruntów potrzebnych na poszerzenie drogi. W tym momencie Starostwo Powiatowe nie jest w stanie podać konkretnej daty rozpoczęcia prac związanych z modernizacją.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: ,

Podobne wiadomości:

Parzniew zyska nowe ulice Parzniew zyska nowe ulice
Gdzie wyłączą prąd? Gdzie wyłączą prąd?
Przejazd kolejowy w Pruszkowie zamknięty Przejazd kolejowy w Pruszkowie zamknięty
Brak prądu nawet przez 3 dni Brak prądu nawet przez 3 dni

Jedna Odpowiedź

  1. Przecież docelowym układme komunikacyjnym jest budowana ul.Przyszłości, pomijam brak kładki bo to istne sk…syństwo kazać tak ludziom nadrabiać drogi, ale jeśli chodzi o ruch drogowy to po otwarciu ul. Przyszłości ruch na odcinku p.p.Legii Akademickiej na omawianym odcinku zmaleje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.