Od soboty nowy przejazd kolejowy

W sobotę 31 maja zostanie zamknięty przejazd kolejowy w Pruszkowie, a zostanie otwarty nowy kilkaset metrów dalej w stronę Brwinowa. Mieszkańcy Osiedla Staszica będą mieli utrudniony dostęp na drugą stronę torów.

O tej zmianie mówiło się od dawna. Nowy przejazd jest gotowy od kilkunastu dni, władze powiatu zrealizowały przebudowę dojazdu do niego, jednak dopiero teraz wykonawca prac zleconych przez władze Pruszkowa przebudował ul. Przejazdową. Ciąg drogowy został zamknięty, więc przejazd może zostać otwarty.

Manewr ten nie jest po myśli mieszkańców Pruszkowa. Zostanie bowiem zamknięta dotychczasowa przeprawa w ciągu ul. Działkowej i Błońskiej. Najgorzej będą mieli piesi, którzy na drugą stronę torów będą zmuszeni przeprawić się w okolicy pruszkowskiego dworca lub przez nowy przejazd. Niestety władze powiatu nie zmodernizowały całej ul. 36 PP Legii Akademickiej. Na sporym odcinku drogi brakuje chodnika.

Pruszków obiecuje, że trwa projektowanie przejścia dla pieszych w miejscu likwidowanego przejazdu. Nie wiadomo, czy nie skończy się na obietnicach. Nawet jednak jeśli ten pomysł uda się zrealizować, to nie wiadomo kiedy. Władze miasta nie podają konkretnych terminów.

Źródło fot.: Regio-Media

[facebook_like_button]

Tagi: , ,

Podobne wiadomości:

Parzniew zyska nowe ulice Parzniew zyska nowe ulice
Urząd chwali się ustaleniami w sprawie tunelu Urząd chwali się ustaleniami w sprawie tunelu
Gdzie wyłączą prąd? Gdzie wyłączą prąd?
Przejazd kolejowy w Pruszkowie zamknięty Przejazd kolejowy w Pruszkowie zamknięty

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.